Upozorňujeme návštěvníky stránek, že pokud si zde přečtou něco, co se jim zdá nepravděpodobné nebo dokonce momentálně zakázané, je to tím, že to nemusí být tak docela pravda. Pokud se to kohokoliv dotkne nebo se v tom ztratí, nechť se s tím smíří nebo kontaktuje administrátora.

Morašice vs Třemošnice

Proč?

Vulkanický popel z nedalekého Islandu ulevil atmosféře v srdci Evropy alespoň na pár hodin nedělního odpoledne, však herní plocha připomínala místy spíše kus louky po poličském rockoupání. Soupeř, který k nám zavítal patří k těm hbitějším,
o čemž se na podzim naše plíce přesvědčily do sytosti.

Zápas začal hvizdem hlavního rozhodčího. V prvních minutách se hra přelévala od jednoho kraje středového kruhu k druhému. Naši krajní obránci se několikrát přesvědčili, že průjem není nejrychlejším jevem na této planetě, poněvadž třemošnická defenzíva utočníky zásobovala dlouhými a bohužel i přesnými balóny, naštěstí z toho byl vždy maximálně zákrok Lněničky, nebo rohový kop, kterých se v tomto utkání nekopalo zrovna málo, my jsem měli taky pár. Atmosféra mezi střídačkami probíhala v přátelském duchu, našemu trenérovi spadly ze srdce během prvního poločasu hned 2 kameny. První, když v 10.minutě zápasu konečně dorazil náhradní brankář Andrle a druhý po zákroku Lněničky, který vyrazil plavající předvápní střelu. Poté, co se neujaly ani 2 pokusy Pavla Kuty se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Během přestávky byla konzumace tekutin fanoušků slušná, soudím podle unáhlených žádostí v druhé půli o vyrovnání i za stavu 0:0. Hostující fans změnili místo usazení a přesunuli se na útočnou polovinu svého týmu. Toto lze vídat snad jen v přírodě, kdy se květiny točí za sluncem. Žádná vážnější šance během první půle druhé půle nepřišla, pokud nepočítám několik schrumáží před vápnem po rohových kopech. Tak udeřilo na druhé straně. Nejdříve z rohového kopu minul o fous hlavou Ropek, což byl takový první drápeček. Pak se po špatném odkopu hostující obrany dostal do dobré pozice Škoda, jeho střelu brankář pouze vyrazil a Vomáčka dorážel už celkem v klidu do brány. Do konce zbývalo čtvrt hodiny. Hosté začali tlačit a zcela logicky chtěli vyrovnat. To se jim povedlo v 86.minutě po autovém vhazování o délce rohu a nějakou takovou divnou čudlou, z který nemohli mít ani radost. Jenže to bylo houno. Pak Kopeckého hlavičce chyběla razance a v 90.minutě hlavičkoval za sebe i za obranu jeden z Třemošnických a jeho kolega postupoval od lajny směrem k bráně. Z docela i dálky poslal pěknou střelu, která zapadla pod šibenici.Ozzy řikal, že si šáhnul, ale z tohohle tvrzení může mít radost tak akorát nějakej předpubertální adolescent, kterej byl s holkou poprvý sám. Prostě během 5-ti minut se z docela velký radosti dostala nálada úplně do kopru.

Kluci z Třemošnice mají z týhle výhry možná větší radost, než kdyby vyhráli 5:0, porážka bolí o to víc, když se člověk po zápase v hospodě dozví, že by body pustili za 2 pytle brambor a prohlídku litomyšlského zámku:-) Jeden z domácích fanoušků byl ale přece alespoň trochu rád, po třech zápasech jsme doma konečně prohráli s favoritem a jemu tím pádem vyšel tiket :-)

Góly: P.Vomáčka

Žluté karty: B.Válek, Pavel Kuta

Sestava:  J.Lněnička - M.Klement, M.Chmelík, M.Ropek, V.Štancl - Pavel Kuta, B.Válek (J.Vomočil), J.Jokeš, T.Holomek - M.Burian (P.Vomáčka), Z.Škoda (J.Kopecký)