Upozorňujeme návštěvníky stránek, že pokud si zde přečtou něco, co se jim zdá nepravděpodobné nebo dokonce momentálně zakázané, je to tím, že to nemusí být tak docela pravda. Pokud se to kohokoliv dotkne nebo se v tom ztratí, nechť se s tím smíří nebo kontaktuje administrátora.

Staré Hradiště vs Morašice

Ročník 1958 ještě není podzim života

K prvnímu zápasu v této sezoně přijelo pod novým trenérem pouze torzo týmu, alespoň co se počtu hráčů týče. Pokud vynecháme vedoucího mužstva, trenéry a pár zraněných hráčů, kteří se proměnili v pozorovatele, pak střídačka není to správné označení místa, kde všichni jmenovaní seděli, neboť na střídání nebyl nikdo. Tak musel "nehrající" kouč Ropek obout kopačky a nasadit sám sebe do hry. A nebyl to zrovna špatný tah, opět se ukázalo že "nízké" dvojčíslí na začátku rodného čísla nemusí znamenat vůbec nic.

Věděli jsme, že soupeř je kvalitní a bude těžké na jeho hřišti uhrát nějaké body. Již v 5.minutě František Ropek ve skluzu odkopl míč ve vápně, tím zabránil útočníkovi, který nestihl dobrzdit a přepadl přes něho, ve střele. Běžná situace, která ani náznakem nevybočuje z pravidel, jenže hlavní sudí odpískal penaltu s dosti jistým výrazem ve tváři. Byla s jistotou proměněna a domácí šli do vedení 1:0. Během několika minut se hra vyrovnala a začínali jsme si vytvářet dobré příležitosti k vyrovnání. Několikrát prověřil domácího brankáře dorostenec Jirka Kubeš. Vyrovnání přišlo po žlutém faulu na Vomáčku a zahraném přímém kopu Jetmarem, kdy si na přetažený míč naběhl František Ropek a hlavou dostal balon od tyče do brány 1:1. O několik minut později zahrával standartku pár metrů za půlkou Petr částek a obránce, snaživší se pomoci golmanovi přizdvihl míč nad jeho ruce a rázem jsme šli do vedení 1:2. Do konce prvního poločasu stojí za zmínku snad jen zákrok Lněničky, který byl s pomocí tyče úspěšný.

Ve druhé půli utíkaly minuty hodně pomalu a Hradiště se snažilo obrátit výsledek ve svůj prospěch. Tlačili, hodně. Chvílema to vypadalo, že si Jirka Lněničku nechal branku o přestávce posvětit. Několikrát se míč koulel jen pár centimetrů od čáry, ale neskončil za ní. S blížícím se koncem přibývalo i nervozity a agresivity domácích, kterou rozhodčí dost toleroval. Za celý druhý poločas jsme měli pouze jeden roh a jednu střelu, Lněnička vykopával z ruky, míč přelétl za půlku, tam se ho chopil Jetmar a dovedl ho až do sítě, ruce sice zvedal, když byl balon ještě na malém vápně, ale to neměnilo nic na tom, že jsme šli do vedení 3:1. Domácí zápas zdramatizovali až v 90.minutě, když křižnou střelou z vápna snížili na 2:3, ale ani nastavení a poslední rohový kop, kdy pomáhal ve vápně i brankář, neodvrátily porážku.

Toto vítězství patří k těm šťastným, ale o to víc těší. Chybělo dost hráčů a přesto se povedlo přivést 3 body z venku. Doufejme, že na to navážeme i za týden doma, chce to ale trénovat, především ve více hráčích.

Zápas: Staré Hradiště - Morašice 2:3

Góly: F.Ropek, P.Částek, V.Jetmar

Žluté karty: J.Jokeš

Sestava: J.Lněnička - M.Klement, M.Chmelík, F.Ropek, P.Částek - V.Jetmar, J.Kubeš, J.Kopecký, J.Jokeš - M.Burian (J.Famfulík), P.Vomáčka (P.Mach)