Upozorňujeme návštěvníky stránek, že pokud si zde přečtou něco, co se jim zdá nepravděpodobné nebo dokonce momentálně zakázané, je to tím, že to nemusí být tak docela pravda. Pokud se to kohokoliv dotkne nebo se v tom ztratí, nechť se s tím smíří nebo kontaktuje administrátora.

Morašice vs Verměřovice

I brankáři mají své dny

První ostrý start nemohl poskytnout náš místy krtkem pokrytý trávník, tudíž jsme vzali za vděk litomyšlské umělce. Sešli jsme se v hojném počtu, pouze brankářské trio se srazilo na samotného Míšu Préšu. Vojta mu s pořadatelskou páskou kryl záda ze střídačky a Ozzy v době, kdy jsme jeli ze zápasu domů možná teprve vstával z pelechu a přemýšlel, zda od trenéra dostane odpoledne důvěru.

Začátek utkání jsme měli až k brance famózní. Hned po pár vteřinách našel Kuta centrem ve vápně Škodu, který si těžký balón chtěl nejprve zpracovat a dál se nedostal. Hned  na to vyslal Chmelík Buriána, ale branku nedal. Štancl hrubě zaváhal s rozehrávkou, načež situaci musel hasit faulem. Z přímého kopu chtěl Chmelík vrátit hlavou míč domů, ale dobíhající turek se dostal ke snadné brance. Možná už z prvního rohu jsme inkasovali podruhé, kdy Prešinský dosti slabě "vyrazil" míč, směřující na přední a hostující hráč zkusil elegantně nůžky. Nepamatuji situaci, kdy bychom se z takovéhoto stavu dostali. Ale množství centrů na hostující branku přibývalo, jeden kutův přímák hlavou prodloužil Burián a Zerzán měl na snížení snadnou práci. O pár minut později vyslal Kuta po lajně Kubeše, který předložil Škodovi vymazlenou přihrávku na malé vápno a začínalo se znova. Turci se dostali ještě do velké šance, kdy Prešinský neudržel míč a nahrávku před prázdnou bránu zachraňoval Štancl tak vehementně, že si skoro dal druhého vlastence proti Verměřovicím v této sezóně. Pět minut před přestávkou nacentroval do vápna Klement a Burián v poklidu dokonal obrat. Že se body budou dělit se rozhodlo ještě v první půli. Opět roh a nedůraz spojený s neschopností dostat míč z vápna. 

Druhý poločas dostal několik změn v sestavě, ale bohužel i v přístupu k zápasu. Hosté si sice nevypracovali žádnou pořádnou šanci, přesto měli dvě tutovky po neuvěřitelných minelách, způsobených zřejmě nervozitou z prvního mistráku. Ty jsme měli i my, ale Burián ani Válek ve vápně nevystřelili, což se dá v určité míře považovat za blbost. Doufejme, že balet s fotbalem jsme si někteří spletli naposledy.


Podporují nás
Pardubický kraj Obec Morašice Stavitelství Jokeš HRG tiskárna Nopek Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - dotační program č. VIII.