Upozorňujeme návštěvníky stránek, že pokud si zde přečtou něco, co se jim zdá nepravděpodobné nebo dokonce momentálně zakázané, je to tím, že to nemusí být tak docela pravda. Pokud se to kohokoliv dotkne nebo se v tom ztratí, nechť se s tím smíří nebo kontaktuje administrátora.

řetová vs Morašice

Zřejmě nic moc

Týden po otočeném derby s Čistou nás čekalo další, tentokrát v Řetové. Těžko říct, kdy jsme tam hráli naposledy, ale hádám, že tou dobou byli tři hráči z naší lavičky ještě v rozpuku a ten čtvrtý nebyl na světě.

Očekávaný tlak domácích jsme se od začátku rozhodli raději nenarušovat a soupeřovi útočníci tento náš postoj férově ocenili ležérním počínáním ve slibných pozicích, takže Prešinský vyrazil víceméně jen jeden balon a jinak se ohlížel do sítě za sebou a odkopával a odkopával. A nejen on, ale vlastně všichni, nejvíc úspěšných kliček po hříchu nashromáždil stoper Holomek. Na malém hřišti se rýsovala možnost ohrožení brány třeba už při přímáku z půlky, ale bohužel jsme i při nich selhávali v naší věčně nejsilnější činnosti – nakopávání balonů. Naší jedinou střelou tak zůstala Buriánova jedovka z třiceti metrů, která se ale o stejný kus nevešla do branky.

Zpětně viděno se dá přestávkové dění shrnout tak, že jsme se ujistili, že je to špatné, ale evidentně zůstalo jen u uvědomění. Na tvrdší půlce hřiště se domácím útočilo lépe, ale první velkou šanci zblízka ještě Prešinský nohou vyrazil. To mohlo od našeho přestávkového poučení uplynout tak 5 minut. Chvilku nato se centr ze strany odrazil na velké vápno, kde se musel před zápasem zmiňovaný střelec Muller snad bát, jak tam byl sám. Bohužel má pro strach uděláno a s klidem vsítil vedoucí branku zápasu. Dalších dvacet minut do nás soupeř ještě bušil, vytěžil z toho naštěstí jen břevno, a tak by se mohlo zdát, že naše šance na body s čerstvými silami na trávníku ještě žije. Jenže soupeř se rozhodl, že si vlastňáka nedá, což sečteno s nulovým počtem našich střel dávalo jasný výsledek. V závěru svůj bravurní výkon vyšperkoval rozhodčí, který párkrát výrazně rozdmýchal emoce, jaké náš bezkrevný výkon určitě zajistit nemohl. Těžko říct, co ho k tomu vedlo, protože domácí proti nám opravdu žádnou pomoc nepotřebovali, takže jestli ta rozhodnutí dělal s tímto účelem, je to hlupák. A jestli si opravdu myslel, že rozhoduje správně, je to taky hlupák. Těsně před koncem jsme se ještě podívali na domácí precizní standartku, když si balon našel jednu tyč a zapadl za druhou, vážně hezká tečka, ale táhnout se do Řetový jenom kvůli tomu…


Podporují nás
Pardubický kraj Obec Morašice Stavitelství Jokeš HRG tiskárna Nopek Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - dotační program č. VIII.