V neděli 1.8. v 17:30 hrají muži 1. kolo okresního poháru proti Opatovu.

V zájmu zkvalitnění služeb vás upozorňujeme, že docházka na áčkařské tréninky je monitorována trenéry, proto ji prosím vyplňujte zde.

podzimni Ohlednuti Dorost

Dorost

Podzimní ohlédnutí

Po několikaletém půstu se družstvo dorostu dalo znovu dohromady a během podzimního tažení se ho zúčastnilo 22 hráčů, včetně čtyř žákovských posil, které nám několikrát vytrhly trn z paty. Tréninky probíhaly společně každý pátek v Horním Újezdě a účast na nich se s horšícím počasím postupně snižovala.

V hlavní soutěži jsme odehráli 11 zápasů, ve kterých nám osud přidělil 10 bodů a posadil nás celkově na 9. místo. Na domácím hřišti jsme neodehráli vyloženě špatný zápas. I za nepříznivého stavu mohl těžko někdo něco namítat proti bojovnosti a snaze s výsledkem něco udělat. Body nás stálo hlavně neproměňování šancí. Ale vzhledem k tomu, že několik hráčů doposud nehrálo velký fotbal, lze nad drobnými individuálními a charakterními vadami přimhouřit oko. Co se nám dařilo doma, tak jsme cestou ven jaksi poztráceli. Z ekonomického hlediska byly naše venkovní zájezdy dost nevýhodné. Až na výborně zvládnutý zápas ve Vraclavi a úvodní nezdar v Králíkách jsme si odevšad přivezli dardu. Přitom, až na pár výjimek, se s většinou ze soupeřů dal hrát vyrovnaný fotbal. Můžeme však hovořit o velikém štěstí, že nám los tyto zápasy přiřkl venku. Během zimy je jen na nás, aby naši diváci byli během jara svědkem lepšího fotbalu, než podzimní kopané venku.

Z individuálních statistik lze uvést několik jmen, i když je fotbal kolektivní sport.

• 100% účast na zápasech (včetně dvou přáteláků): Pavel Beneš, Radovan Flídr, Jan Pechanec, Martin Tmej
  • Střelci (včetně přáteláků): 8x Jan Pechanec, 7x Vojtěch Opletal, 6x František Bartoš, 4x Jiří Šturc, 2x Radovan Flídr, Tomáš Briol, 1x Emanuel Hanyk, František Lněnička, Jakub Nádvorník,
  • Zlí muži (žuté karty): 2x František Bartoš, 1x Tomáš Briol, Radovan Flídr, Emanuel Hanyk, František Lněnička, Jakub Nádvorník, Vojtěch Opletal, Jan Pechanec, Pavel Beneš (trenér) a Luděk Bureš, který v ten den vůbec nebyl na zápase.
  • Emanuel Hanyk a Jaromír Loskot si svoji porci gólů rozdělili spravedlivě, každý tahal míč ze sítě 28x.

Všem hráčům, rodičům, fotbalovým nadšencům a ostatním pomocníkům děkujeme za podzimní část sezóny. Užijte si Vánoce, zbytek roku a v tom novém zase na fotbale.

Pavel Beneš a Martin Štancl