Upozorňujeme návštěvníky stránek, že pokud si zde přečtou něco, co se jim zdá nepravděpodobné nebo dokonce momentálně zakázané, je to tím, že to nemusí být tak docela pravda. Pokud se to kohokoliv dotkne nebo se v tom ztratí, nechť se s tím smíří nebo kontaktuje administrátora.

Březová vs Horní Újezd/Morašice

Starší žáci

Přistřihnutý trávník, přistřihnutá křídla

V sobotu jsme s družstvem starších žáků zamířili do Březové. Kromě ligově střiženého trávníku nás okouzlila i rozcvička domácích, kteří nekompromisně umisťovali míče do branky. Na hřiště jsme nastoupili s jednou změnou - na pozici pravého záložníka si debut v základní sestavě odbyl Kvapil - a s ,,Brücknerovskou‘‘ taktikou, která se skládala ze zajištěné obrany a jednoduchého přechodu do brejků. Utkání začali lépe domací, kteří nás zatlačili a hrozily hlavně z rohů a našeho nedůrazu. V poločase plném šancí jsme první udeřili my, když po chybě domácích v 27. minutě proletěl obranou soupeře náš kanonýr Jána a tváří v tvář gólmanovi nezaváhal. Chvíli na to ztráta Famfulíkové, křižování Famfulíka, pád domácího hráče a nátlak pěti domácích trenérů rezultoval v pokutový kop, kteroývýborným zákrokem chytil Němec. Pravidlo "nedáš-dostaneš" se naplnilo o pět minut později, kde po podobné akci Jána zkrotil míč, který proskákal obranou domácích a v 35. minutě zajistil pro nás nečekaný stav 2:0.

Druhý poločas se nesl v duchu toho prvního, domácí nemohli překonat našeho hrdinu Němce, který chytal šanci za šancí. Ve 45. minutě se znovu prohnal obranou Jána a zkompletoval hattrick. Domácí postupně odpadali fyzicky, což nám usnadňovalo hru - víc jsme drželi balón a dostavilo se i více šancí. V 60. minutě po páíř vteřinách na hřišti doklepl míč po skrumáži Matěj Kopecký a svým premiérovým gólem pečetil první porážku domácích v této sezóně. Bojovný výkon podpořený jistým gólmanem měl nakonec jedinou kaňku - Jána neudržel svůj gólový průměr na hodnotě 4,6 na zápas. Přístí týden v souboji se stejně stoprocentní Trnávkou to ale bude chtít přidat.

• Sestava: Lukáš Němec, Matěj Kopecký, Zuzana Famfulíková, Jiří Jána, Marek Vích, Tomáš Briol, Jan Vedral, Jakub Kvapil, Šimon Kušnír, Jiří Kučera, Jan Odehnal, Vojtěch Famfulík, Filip Kopecký, Tereza Lněničková
  • Góly: Jiří Jána 3, Matěj Kopecký