Areál

Podmínky z dob začátku morašického fotbalu jsou dnes asi obtížně představitelné. Hřiště vzniklo na orné půdě a bylo často dost podmáčené. V polovině 70. let byla jedna jeho třetina odvodněna a vedle hřiště bylo vybudováno antukové hřiště s dřevěnými mantinely, které sloužilo pro volejbal a tenis, v zimě pro bruslení. Původní šatna pro fotbalisty, domácí i hosty, byla přepažená místnost o velikosti asi 16m2, na provizorní umytí hráčům sloužil venku umístěný delší žlab. Větší pohodlí poskytlo zakoupení vyřazeného železničního vagónu v roce 1973. Po založení dorosteneckého a později žákovského družstva byla morašickým JZD zapůjčena obytná buňka, nicméně hygienické zázemí se zlepšilo až v roce 1984, kdy byly s finanční pomocí obce svépomocně vybudovány nové kabiny. Vagón přesto zůstal oblíbenou šatnou dorostenců až do roku 2002, kdy byl demontován a na jeho místě byla postavena nová hospoda, zprvu spadající pod Sokol, nyní již v majetku obce.

Areal 2002

Díky „době dotační“ se v posledních letech daří areál modernizovat. V roce 2014 bylo antukové hřiště předěláno na umělý povrch s širokým využitím, na druhé straně hřiště vznikla místo „větráků“ nová tréninková plocha. V reakci na zhoršující se stav hřiště, které v konkurenci okresních plácků patřilo k nejtvrdším a nejhorším, se v roce 2016 podařilo za finančního přispění obce a Pardubického kraje zhotovit vrt k závlaze fotbalového hřiště. V roce 2017 začala o průběhu zápasu informovat světelná tabule, v roce 2018 byl zavlažovací systém rozveden pod po povrchem hřiště a automatizován. V roce 2020, kdy si náš fotbal připomíná 50 let od svého založení, se konečně podařilo dotáhnout do konce i rekonstrukci kabin.