Upozorňujeme návštěvníky stránek, že pokud si zde přečtou něco, co se jim zdá nepravděpodobné nebo dokonce momentálně zakázané, je to tím, že to nemusí být tak docela pravda. Pokud se to kohokoliv dotkne nebo se v tom ztratí, nechť se s tím smíří nebo kontaktuje administrátora.

Dorost

Dorostenecké družstvo bylo založeno v roce 1975, a přestože k prvnímu mistrovskému zápasu nastoupilo pouze s 8 hráči a nafasovalo v něm 8 gólů, hned v první sezóně postoupilo ze III. třídy do okresního přeboru. Z něho po deseti letech střídavě úspěšných výsledků spadlo, aby během následujících dvou sezón vyhrálo jak III. třídu, tak okresní přebor a jako první družstvo našeho oddílu postoupilo na dva roky do krajské soutěže. Delší kapitolu v nich napsalo až od v druhé polovině 90.let, kam spadá do té doby nejlepší umístění – 5. místo v A třídě. To se po dalším lavírování mezi okresem a krajem podařilo vyrovnat ještě v roce 2007 týmu pod vedením Františka Ropka a Josefa Kopeckého spoléhajícímu na historicky nejlepšího střelce dorostu – Petra Vomáčku. V roce 2010 dorostenci místo sestupu přerušili činnost na tři roky. Nedostatek lidí se poté podařilo vyřešit spojením této kategorie s Cerekvicí nad Loučnou a posléze s Horním Újezdem. Toto souklubí přineslo v roce 2016 historické prvenství v I. třídě pardubického kraje, tým Stanislava Němečka ztratil body pouze za 2 remízy, ale pro nedostatek hráčů i trenérů nebyl příští ročník přihlášen a hráči se rozprchli po okolních větších klubech. Obnovit tuto spolupráci se podařilo až před letošní sezónou.


Podporují nás
Pardubický kraj Obec Morašice Stavitelství Jokeš HRG tiskárna Nopek Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - dotační program č. VIII.