Upozorňujeme návštěvníky stránek, že pokud si zde přečtou něco, co se jim zdá nepravděpodobné nebo dokonce momentálně zakázané, je to tím, že to nemusí být tak docela pravda. Pokud se to kohokoliv dotkne nebo se v tom ztratí, nechť se s tím smíří nebo kontaktuje administrátora.

Muži

Oddíl kopané byl založen v roce 1970, kdy do okresní soutěže vstoupilo družstvo mužů. Mezi zakládající členy patřili Zdeněk Krejza z Višňárů (první kapitán), Jiří „Plachťák“ Doležal z Litomyšle (první brankář) a bratři Tobkové – Miroslav (první střelec), František (první trenér) a Ladislav (první předseda). V roce 1972 vstoupil do oddílu jako organizační pracovník také Jaroslav Nepraš st., díky jehož dlouholeté práci máme o začátcích klubu i dnes dobrý přehled.

Muzi 1973

Během 70. let se mužstvo propracovalo přes IV. a III. třídu až do okresního přeboru, kde se pravidelně umisťovalo na předních příčkách. To vyvolalo logický zájem o naše nejlepší hráče a po odchodu řady opor, včetně do té doby nejlepšího střelce Františka Ropka, nastal výsledkový útlum a pád zpět do III. třídy Odtud se podařilo postoupit v roce 1991, kdy se začali v „áčku“ naplno prosazovat odchovanci z úspěšných mládežnických týmů. V okresním přeboru to žádná paráda nebyla, až nově angažovaný trenér Eduard Portlík během jednoho roku posunul tým z desátého místa k prvenství zaručující premiérový postup do I. B třídy. Když v roce 2002 nově vznikly kraje, díky umístění na předních příčkách čekal i naše muže posun do nově vytvořené I.A třídy, kde o dva roky později dosáhli pod vedením Františka Jandáčka na historické 3. místo. Během dalších átřídních sezón se trenérské taktovky ujal nejlepší střelec morašické historie Petr Kuta, kterou s abdikačními přestávkami držel přes deset let. Během nich zažil dva pády z A. třídy následované okamžitým návratem, mezi nimiž oslavil svůj tisící start v morašickém dresu Josef Kopecký. Druhý návrat ze 7.místa B. třídy předznamenal dvě utrápené sezóny během kterých muži po 18 letech spadli až do okresního přeboru. Svou roli v tom sehrála i tehdejší absence dorosteneckého družstva a omezené možnosti při omlazování kádru. První roky v okrese tento fakt nijak nezlepšily, nicméně k umístěním v první pětce soutěže se podařilo zaplnit klubovou vitrínu i fanouškovskou duši dvěma vítězstvími v okresním fotbalovém poháru.

V roce 1995 odehrálo první zápasy i B mužstvo, které ale střídavě přihlašovalo a odhlašovalo soutěže a místo toho, aby sloužilo jako zásobárna A-týmu, potřebovalo spíše pomoc „áčkařů“ a dorostenců, aby spoustu utkání vůbec odehrálo. Nejdelším souvislým obdobím byly 4 odehrané sezóny v kuse na startu nového tisíciletí, během nichž nejlepší střelec řídké historie „béčka“ Tomáš Holomek pomohl svými góly vyhrát pralesní soutěž. I zatím poslední 3letý pokus Kamila Vokase narazil na problém současné doby -vesnickému fotbalu postupně holduje čím dál méně lidí i týmů.


Podporují nás
Pardubický kraj Obec Morašice Stavitelství Jokeš HRG tiskárna Nopek Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - dotační program č. VIII.