Muži

Oddíl kopané byl založen v roce 1970, kdy do okresní soutěže vstoupilo družstvo mužů. Mezi zakládající členy patřili Zdeněk Krejza z Višňárů (první kapitán), Jiří „Plachťák“ Doležal z Litomyšle (první brankář) a bratři Tobkové – Miroslav (první střelec), František (první trenér) a Ladislav (první předseda). V roce 1972 vstoupil do oddílu jako organizační pracovník také Jaroslav Nepraš st., díky jehož dlouholeté práci máme o začátcích klubu i dnes dobrý přehled.

Muzi 1973

Během 70. let se mužstvo propracovalo přes IV. a III. třídu až do okresního přeboru, kde se pravidelně umisťovalo na předních příčkách. To vyvolalo logický zájem o naše nejlepší hráče a po odchodu řady opor, včetně do té doby nejlepšího střelce Františka Ropka, nastal výsledkový útlum a pád zpět do III. třídy Odtud se podařilo postoupit v roce 1991, kdy se začali v „áčku“ naplno prosazovat odchovanci z úspěšných mládežnických týmů. V okresním přeboru to žádná paráda nebyla, až nově angažovaný trenér Eduard Portlík během jednoho roku posunul tým z desátého místa k prvenství zaručující premiérový postup do I. B třídy. Když v roce 2002 nově vznikly kraje, díky umístění na předních příčkách čekal i naše muže posun do nově vytvořené I.A třídy, kde o dva roky později dosáhli pod vedením Františka Jandáčka na historické 3. místo. Během dalších átřídních sezón se trenérské taktovky ujal nejlepší střelec morašické historie Petr Kuta, kterou s abdikačními přestávkami držel přes deset let. Během nich zažil dva pády z A. třídy následované okamžitým návratem, mezi nimiž oslavil svůj tisící start v morašickém dresu Josef Kopecký. Druhý návrat ze 7.místa B. třídy předznamenal dvě utrápené sezóny během kterých muži po 18 letech spadli až do okresního přeboru. Svou roli v tom sehrála i tehdejší absence dorosteneckého družstva a omezené možnosti při omlazování kádru. První roky v okrese tento fakt nijak nezlepšily, nicméně k umístěním v první pětce soutěže se podařilo zaplnit klubovou vitrínu i fanouškovskou duši dvěma vítězstvími v okresním fotbalovém poháru.

V roce 1995 odehrálo první zápasy i B mužstvo, které ale střídavě přihlašovalo a odhlašovalo soutěže a místo toho, aby sloužilo jako zásobárna A-týmu, potřebovalo spíše pomoc „áčkařů“ a dorostenců, aby spoustu utkání vůbec odehrálo. Nejdelším souvislým obdobím byly 4 odehrané sezóny v kuse na startu nového tisíciletí, během nichž nejlepší střelec řídké historie „béčka“ Tomáš Holomek pomohl svými góly vyhrát pralesní soutěž. I zatím poslední 3letý pokus Kamila Vokase narazil na problém současné doby -vesnickému fotbalu postupně holduje čím dál méně lidí i týmů.