Upozorňujeme návštěvníky stránek, že pokud si zde přečtou něco, co se jim zdá nepravděpodobné nebo dokonce momentálně zakázané, je to tím, že to nemusí být tak docela pravda. Pokud se to kohokoliv dotkne nebo se v tom ztratí, nechť se s tím smíří nebo kontaktuje administrátora.

Źáci

Družstvo žáků bylo založeno v roce 1981 a jeho trenérem byl tehdejší hráč A-mužstva Jan Klofanda, který v této dvojroli vydržel dlouhé roky. Po prvních oťukávacích sezónách, v nichž nastřádal dosud nepřekonané množství gólů v této kategorii Josef Štancl st., přišlo úspěšné desetileté období, během něhož se umisťovali pravidelně na nejvyšších příčkách okresní soutěže, z toho čtyřikrát na stupni nejvyšším. Výsledky se paradoxně změnily k horšímu v době, když začal góly střílet Vojtěch Štěpán, náš nejúspěšnější odchovanec, který to přes Litomyšl dotáhl až do nejvyšší soutěže, kde nastřádal za Olomouc, Jablonec, Hradec Králové, Slavii a Ostravu na 200 ligových startů a mj. i hattrick do sítě Slovácka v roce 2012. Počátkem nového tisíciletí se žáků ujal Zbyněk Sopoušek s Josefem Kopeckým, kteří s nimi během více než deseti let zažili jak historický postup do krajské soutěže v roce 2004, tak okamžitý pád zpět. Na další přední umístění v okresní soutěži si žáci museli počkat až doku 2012, kdy obsadili druhé místo. Hned následující sezónu ale kvůli „děravým“ ročníkům odehráli pouze formou přáteláků a následující roky byly spíše hrou o přežití, o čemž svědčí 3 kalendářní roky bez jediné výhry. Díky poctivé práci s elévky se naštěstí podařilo žáky doplnit, přečkat nejhorší a po spojení této kategorie s Horním Újezdem se snad, soudě i dle výsledků, blýská na lepší časy.


Podporují nás
Pardubický kraj Obec Morašice Stavitelství Jokeš HRG tiskárna Nopek Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - dotační program č. VIII.