V sobotu 25.5. od 9:30 se na hřišti koná turnaj starších přípravek. V neděli 26.5. od 10:00 hostí starší žáci Koclířov. A od 17:00 přivítají muži Němčice.

Tréninky áčka v úterý a ve čtvrtek na hřišti od 17:30. Vyplnění docházky zde.

Tréninky a hry pro mládež se konají od pondělí do středy od 17:00.

Źáci

Družstvo žáků bylo založeno v roce 1981 a jeho trenérem byl tehdejší hráč A-mužstva Jan Klofanda, který v této dvojroli vydržel dlouhé roky. Po prvních oťukávacích sezónách, v nichž nastřádal dosud nepřekonané množství gólů v této kategorii Josef Štancl st., přišlo úspěšné desetileté období, během něhož se umisťovali pravidelně na nejvyšších příčkách okresní soutěže, z toho čtyřikrát na stupni nejvyšším. Výsledky se paradoxně změnily k horšímu v době, když začal góly střílet Vojtěch Štěpán, náš nejúspěšnější odchovanec, který to přes Litomyšl dotáhl až do nejvyšší soutěže, kde nastřádal za Olomouc, Jablonec, Hradec Králové, Slavii a Ostravu na 200 ligových startů a mj. i hattrick do sítě Slovácka v roce 2012. Počátkem nového tisíciletí se žáků ujal Zbyněk SopoušekJosefem Kopeckým, kteří s nimi během více než deseti let zažili jak historický postup do krajské soutěže v roce 2004, tak okamžitý pád zpět. Na další přední umístění v okresní soutěži si žáci museli počkat až doku 2012, kdy obsadili druhé místo. Hned následující sezónu ale kvůli „děravým“ ročníkům odehráli pouze formou přáteláků a následující roky byly spíše hrou o přežití, o čemž svědčí 3 kalendářní roky bez jediné výhry. Díky poctivé práci s elévky se naštěstí podařilo žáky doplnit a přečkat nejhorší a po spojení s Horním Újezdem jsme absolvujeme okresní soutěže v kategorii starších i mladších žáků. Ve dvou nedokončených covidových ročnících patřily k nejlepším na okrese, starší dokonce dva roky po sobě neokusily nic než výhru, ale titul přeborníků jim formálně nebyl dopřán.


Podporují nás
Pardubický kraj Obec Morašice Stavitelství Jokeš HRG tiskárna Nopek Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - dotační program č. VIII.