Upozorňujeme návštěvníky stránek, že pokud si zde přečtou něco, co se jim zdá nepravděpodobné nebo dokonce momentálně zakázané, je to tím, že to nemusí být tak docela pravda. Pokud se to kohokoliv dotkne nebo se v tom ztratí, nechť se s tím smíří nebo kontaktuje administrátora.

Morašice vs Cerekvice nad Loučnou

Poslední derby

Na poslední derby v této sezóně, kdy už nebylo v našich silách aspoň trochu zkomplikovat Cerekvici postup do krajského přeboru jsem dorazil ve chvíli kdy centr cerekvického Lorence našel hlavu cerekvického Vomáčky a tím pádem šly Morašice do vedení 1:0. Na rozdíl od minulého střetnutí, kde divákovi stačil za celý poločas jeden zorný úhel a byl si jist, že nepřišel o nic zajímavého, se první poločas tohoto zápasu vyvíjel tak, že se hlava fanouška v několika momentech musela otočit o ostrý úhel na druhou stranu, což je o více než 90 stupňů. Přece jenom měla územní převahu Cerekvice a dostala se do několika střeleckých možností. Míč se většinou Lněničkově bráně vyhejbal a tak nemusel řešit žádnou obtížnou situaci, která by smrděla gólem.

Ve druhé půli se nám vedení bohužel povedlo udržet pouze 5 minut. Kopecký přihrál Ropkovi do souboje, který prohrál, míč dostal Vondra (stále stejný "účes" jako na podzim), podstřelil Lněničku a vyrovnal skóre. V 60.minutě musel Lněnička chytit 2 nepříjemné střely z rohu vápna. Jelikož netuším jméno střelce, dá se předpokládat, že se nejednalo o odchovance, ale nějakou náplavu. V 66.minutě se v tutovce ocitl Vondra, naštěstí se v ten samý moment ocitl i v ofsaidu. V 70.minutě šel Škoda od půlky sám na Ehrenbergera. Jelikož se mu žádný ze spoluhráčů nenabídl, tudíž to neměl komu dát, musel zakončení vzít sám na sebe a všichni dobře víme, jak se našim v této disciplíně vede. Toto nebylo vyjímkou. Ehrenberger se vytáhl ještě jednou, kdy po rohu sebral míč z hlavy Kopeckému. Asi nejhezčí akce Cerekvice v zápase skončila přesnou střelou do břevna. V 85.minutě proběhla akce já na bráchu, brácha na mě v podání nestárnoucích kluků Kutových. Zkracování šlach s přibývajícími roky se nevyhne nikomu, tudíž chybělo pár centimetrů, aby Petr vystřelil. To je vše podstatné, co se v tomto derby odehrálo. Poněvaž nepředpokládáme, že by Cerekvice kvůli vylepšení finanční situace klubu chtěla postup prodat, bude příští sezónu minimálně o dvě derby méně.

Zápas: Morašice - Cerekvice nad Loučnou 1:1

Góly: P.Vomáčka

Žluté karty:  M.Ropek

Sestava: J.Lněnička - M.Klement, J.Kopecký, M.Chmelík, T.Holomek - M.Ropek, Z.Lorenc, V.Jetmar, Pavel Kuta, B.Válek (Petr Kuta) - P.Vomáčka (Z.Škoda)