Upozorňujeme návštěvníky stránek, že pokud si zde přečtou něco, co se jim zdá nepravděpodobné nebo dokonce momentálně zakázané, je to tím, že to nemusí být tak docela pravda. Pokud se to kohokoliv dotkne nebo se v tom ztratí, nechť se s tím smíří nebo kontaktuje administrátora.

Morašice vs Litomyšl

Auty, rohy, závory

V nádherném profukujícím počasí jsme přivítali sousední (podle mapy, ne tabulkově) Litomyšl k prvnímu jarnímu derby. V takovém počasí je důležité vyhrát úvodní los, nebo alespoň hrát po zemi, jinač to neslaví moc úspěchu. Nám se bohužel nepovedla ani jedna z předem zmiňovaných věcí.

Úvod zápasu nenaznačoval, že by měl být první poločas pod taktovkou Litomyšle. Z rohu nejprve o kousek minul hlavou Kopecký a o něco později jeho střelu zblokovala hostující obrana. Toť vše. Ještě o něco později se k vhazování dostal Radimecký. Míč vlítl do šestnácky a malý velký Urban ho ze vzduchu hlavou poslal Lneničkovi k tyči. Ukázalo se, že největší problémy nám dělají soupeřovy rohy. Z každého měli šanci. Po jednom z nich se k míči dostal Košín a zvýšil na 2:0 pro hosty. Po druhém z nich se znovu prosadil Urban a bylo to o 3 góly. Lněnička, ani Pavel Kuta nestačili na bankové čáře zasáhnout.

Ve druhé půli nám pomáhal vítr, ale asi špatně, protože jsme soupeřovu branku dokázali ohrozit pouze Lorencem z přímého kopu a ještě k tomu z poloviny hřiště. Ke konci zápasu ještě Holec trefil spojnici a Radimecký se po faulu dožadoval penalty. Diváky tak alespoň bavil kominík v civilu, s krevním skóre 3,9 - 4,2, který byl oblečen morašickou bundou, ale myslel si, že je na fotbale v Cerekvici.

Zápas: Morašice - Litomyšl 0:3

Žluté karty: Pavel Kuta

Sestava: J.Lněnička - M.Klement, M.Ropek, T.Holomek, J.Jokeš - V.Jetmar (Petr Kuta), J.Kopecký (Z.Škoda), J.Kubeš, Pavel Kuta - B.Válek (P.Vomáčka), Z.Lorenc