Upozorňujeme návštěvníky stránek, že pokud si zde přečtou něco, co se jim zdá nepravděpodobné nebo dokonce momentálně zakázané, je to tím, že to nemusí být tak docela pravda. Pokud se to kohokoliv dotkne nebo se v tom ztratí, nechť se s tím smíří nebo kontaktuje administrátora.

Morašice vs Načešice

Ze začátku to byl fofr

S blížícími se Vánocemi stoupá v hospodách spotřeba čaje a rumu, za okny klesá rtuť v teploměru, tudíž tuhle neděli možná poprvé diváci záviděli hráčům pohyb, jednu z levných možností, jak se zahřát. V mezi léto - zimním období, kdy je taková kosa, že by venku nastydnul i lední medvěd k nám dorazilo mužstvo z Mezilesí Načešic, které zaujalo počtem lahví sektu v kabině, zřejmě pro případný úspěch, ale hlavně útočníkem Jiráskem, který díky své výšce má určitě zakázané hrát v bouřce.

Zápas začal z naší strany velmi dobře. Po několika vteřinách zatáhl míč k lajně Burian, nahrál na vápno Vomáčkovi, ten přiťukl Válkovi, který s přehledem k tyči zakončil 1:0.O chvíli později utekl po straně Klement, ale trefil pouze nohy hostujícího brankáře. Na druhé straně trochu rozproudil svůj krevní oběh Lněnička, když vykryl v šestnáctce střelu z úhlu. To byla pro první poločas jeho veškérá výraznější práce. Od nás zahrozil hlavou ještě Burian, ale míč šel přímo na střed brány, kde golmani v drtivé většině případů stojí. To byla na podzim možná poslední možnost, kdy mohl dát gól, protože o pár minut později se zranil a nevypadá to, že by byl do středy v pohodě. Vazů už moc nemá, tak to snad bude něco jinýho. Zbytek poločasu se odehrával bez vážnějších šancí a faulů ve středu hřiště.

Druhá půlka pokračovala tak, jak skončila ta první. Možnost změnit skóre jsme už měli pouze my. Nejprve se do vápna dostal Vomáčka, tolik druhů střel máme a on musí zakončovat zrovna neostříhaným nehtem palce. Pak z boku střílel Pražák, ale o kousek minul. No a konečné slovo měli Chmelík s Klementem, kteří se nedohodli, co udělají s míčem, Ropek navrhnul Lněničkovi, aby si pro něj vyběhl, jenže tomu trvalo pár vteřin na zhodnocení situace a zvážení pro a proti. K této situaci v klidu přihlížel hostující útočník, rozběhl se a najednou šel sám na bránu, Lněnička ovšem dobře zasáhl. Těsné vedení jsme udrželi až do konce a zapsali si 3 body.

Tento zápas ukázal, že na fotbal se má chodit včas. Přijdeš o minutu později a tím příjdeš o vše podstatné.Uvidíme, jak se povede ve středu v Moravské Třebové, která se, jak se zdá začíná chytat.

Zápas: Morašice - Mezilesí Načešice 1:0

Góly: B.Válek

Sestava: J.Lněnička - M.Klement, M.Chmelík, J.Kopecký, M.Ropek - M.Vodehnal, J.Kubeš, B.Válek, R.Pražák - M.Burian (J.Famfulík), P.Vomáčka (J.Šplíchal)


Podporují nás
Pardubický kraj Obec Morašice Stavitelství Jokeš HRG tiskárna Nopek Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - dotační program č. VIII.