Upozorňujeme návštěvníky stránek, že pokud si zde přečtou něco, co se jim zdá nepravděpodobné nebo dokonce momentálně zakázané, je to tím, že to nemusí být tak docela pravda. Pokud se to kohokoliv dotkne nebo se v tom ztratí, nechť se s tím smíří nebo kontaktuje administrátora.

Morašice vs Staré Hradiště

Kambek

Početná divácká kulisa o síle zhruba slabých padesáti členů byla zvědavá stejně tak jako domácí mužstvo, jak se povede vstup do jarní části sezóny po tak náročné zimní přípravě a jak se osvědčí posily ze skautingu.

Celý první poločas byl takový nemastný, neslaný, kluci se spíš snažili zjistit, kolik toho jejich spoluhráči stihli přes zimu zapomenout a tak se střídačka bavila pouze o neúspěšném výletě národního týmu do Španělska. Oba týmy se snažili nakopnout míč za obranu na nabíhajícího útočníka, ale bez efektu. Do slibné pozice se málem dostal Škoda, ale k míči mu scházeli centimetry. Staré Hradiště se do dobré šance dostalo v první pětačtyřicetiminutovce 2x. Poprvé vyslal hostujícího útočníka pěknou přihrávkou domácí Kopecký a celou akci hasil za Lněničkou až na brankové čáře Holomek. Zhruba ve 44.minutě se totéž povedlo Jetmarovi. Tuto možnost již hosté využili a po výměně míče ve vápně hlavou otevřeli skóre - 0:1. Vypadalo to na gól do šatny, ale stačilo pár narážeček ve středu hřiště a Škoda se ocitl sám před hostujícím brankářem. Někdy se stane, že to prostě nevyjde, jako třeba v tomto případě. Golman vyrazil, ale dobíhající Vomáčka tuto snadnou úlohu zlávdl a vyrovnal na 1:1 v době, kdy se hlavní rozhodčí již nadechoval, aby zahájil přestávku.

Druhá půlka probíhala podle podobného scénáře jako ta první. Sem tam se projevil náznak šance po křídle, například Pavel Kuta se o to pokusil několikrát a dokud se nerozhodl nahrát, vypadalo to slibně. Po jednom takovém pokusu se míč dostal ke Klementovi, ten do vápna vysunul Kubeše a toho sebral za žlutou kartu brankář. Po chvilce dohadů, kdo na sebe vezme zodpovědnost penaltu kopnout, si míč postavil Pavel Kuta a s přehledem, jakým kazil přihrávky v tomto zápase, poslal golmana na druhou stranu, nás poslal do vedení a výboru vzkaz, že z tohoto "kambeku" budeme mít občas i užitek. To už se do hry dostala nová posila z Cerekvic, potažmo Brna Zdeněk Lorenc a domácí střídačka, především Jirka Famfulík nevěřícně kroutil hlavou nad kličkami a přesnými přihrávkami po zemi na své spoluhráče, které od Zděňka chodily. Hosté pochopitelně chtěli výsledek otočit, tudíž se jejich obrana trochu otevřela. Jenže přečíslení 3 na 1, nebo 4 na 2 jsme řešili špatně, nebo vůbec. Do konce zápasu se už nestalo nic zvláštního a proto jsme si mohli připsat hned v prvním zápase plný počet bodů, tedy 3.

V sobotu zajíždíme do Slatiňan, chtělo by to především potrénovat, při zápase nadělat co nejmíň chyb, většinu šancí využít ve svůj prospěch a s trochou dobré vůle by se výhra mohla opakovat.

Zápas: Morašice - Staré Hradiště 2:1

Góly: P.Vomáčka, Pavel Kuta

Žluté karty: V.Jetmar

Sestava:  J.Lněnička - M.Klement, M.Chmelík, T.Holomek, M.Ropek - V.Jetmar, J.Kopecký (Z.Lorenc), J.Kubeš, Pavel Kuta (B.Válek) - Z.Škoda (J.Jokeš), P.Vomáčka


Podporují nás
Pardubický kraj Obec Morašice Stavitelství Jokeš HRG tiskárna Nopek Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - dotační program č. VIII.