Upozorňujeme návštěvníky stránek, že pokud si zde přečtou něco, co se jim zdá nepravděpodobné nebo dokonce momentálně zakázané, je to tím, že to nemusí být tak docela pravda. Pokud se to kohokoliv dotkne nebo se v tom ztratí, nechť se s tím smíří nebo kontaktuje administrátora.

Zimní příprava: Morasice vs Cerekvice

Gólů jak při mariáši

K dalšímu přípravnému zápasu jsme nastoupili s vedoucím týmem krajského přeboru, který během zimní přestávky narozdíl od nás celkem hojně obměnil kádr. Ovšem i my měli sestavu, která doznala jistých změn. Třeba Štancl hrál naposledy středního záložníka když ještě nesměl legálně užívat alkoholické nápoje a Fanda Ropku se po záložním křídle proháněl ještě v dobách tuhého socialismu.

První půle byla oproti té druhé taková jalovější. Málo důrazu, z čehož plynul průnik, nebo spíše průchod Lorence přes 5 hráčů do vápna, kde Štancl s přehledem zařídil pokutový kop číslo jedna. Střelce neznám, ale moc problému s proměněním neměl. Středová řada Cerekvice obecně v prvním poločase těžila z toho, že ta morašická neví co dělat. Přesto provedli před vlastní šestnáctkou hrubici, míč sebral Štancl a přihrávkou na Válka vybídl Vomáčku, aby našel Škodu před poloprázdnou brankou a ten načal své zimní ranní vystoupení. Vyrovnal. Vyrovnání nám bohužel dlouho nevydrželo. Buď z rohu, nebo přímáku blízko rohu jsme o něj přišli způsobem znovu zbytečným. Dlouhý centr (ne délkou, ale dobou) se snesl na hlavu dejme tomu Růžičky a ten na protější 2:1. Ke konci poločasu pak vyslal za cerekvickou obranu Štancl Škodu, který si naposledy (kromě knock-outu ze 65.minuty na golmana) počínal chladnokrevně. Vyrovnal.

Na druhou půlku se na hřišti objevil dnes již nestárnoucí Kuta Petr, který své bohaté zkušenosti, obohacené v momentální době o techniku futsalu (která mu ještě ne docela přirostla k srdci viz. patička na Chmelíka, respektive pokus o patičku na Chmelíka), využil i v tomto zápase. O několik málo procent jsme se přestali chovat jako baletky, dařilo se podržet míč a rodily se šance, většinou po stranách. Jen Zdenda Škodu jich měl asi 6. Do vedení se cerekvičtí dostali ko kontaktu Chmelíka s protihráčem ve vápně. Naše vyrovnání jsme darovali Honzovi Mesarčovi, který dostal možnost poprvé nastoupit a poprvé dát góla. Využil obě možnosti. Mohli jsme i vést, ale odražený míč z přímého kopu Kopecký na cpal jen do břevna. Poslední gólový příspěvek tudíž patřil slovákům. Znovu průchod přes tři hráče, centr do vápna a bomba pod břevno.

Ke konci zápasu jsme byli ještě svědky zřejmě nejpohlednější akce cerekvického celku. Nepamatuji si její zárodek, ale domnívám se, že střílel Roman Pražák a k míči, který se rozmýšlel zda skončí v brance bo nikoliv, se dostal nejrychleji Venda Jetmar a ze vzdálenosti zhruba 15-20 cm nikým neatakován zakončil dvakrát do tyče, dal si jesle a kulatý nesmysl byl pro nás v bezpečí. Náš již téměř profesionální kameraman byl bohužel pro nízkou teplotu nucen tento zápas nenatáčet, což je škoda, protože bychom měli velkou šanci se ukázat večer na konci sportovních novin v televizi.