Upozorňujeme návštěvníky stránek, že pokud si zde přečtou něco, co se jim zdá nepravděpodobné nebo dokonce momentálně zakázané, je to tím, že to nemusí být tak docela pravda. Pokud se to kohokoliv dotkne nebo se v tom ztratí, nechť se s tím smíří nebo kontaktuje administrátora.

Morašice vs Dolní újezd B

Stačí jeden fotbalista

Skládání sestavy před derby s dolňáckou rezervou bylo ovlivněno sobotními rozlučkami se svobodou a mírou ovlivněnosti jejich aktérů i nevýrazným výkonem z minulého kola. Úvodní čtvrthodinu jsme byli na balónu více, ale vytěžili jsme z toho pouze několik střel do zelené sítě. Trochu kreativity do středu zálohy měl vnést M. Štancl, jenže toho už po deseti minutách zradilo jeho neoblíbené koleno, a tak jsme se brzy vrátili k neosvědčenému složení. Naši herní převahu utlumil náš první roh, po kterém při brejku hostů M. Prešinský na hraně vápna tak dlouho přemýšlel, zda chytat či nechytat, až z toho podklouzl a hostující Pravec uklidil míč pohodlně do opuštěné branky. Zbytečný gól nás trochu utlumil a nejistotu přinesl hlavně exekutorům našich standartek, z nichž se do vápna dostala jenom Chmelíkova nezamýšlená průnikovka. M. Prešinský složil reparát při těžké střele hostů na bližší tyč, po půlhodině hry byl stejně jako zbytek obrany dvakrát v roli statisty, ale Heinisch ani M. Vomáčka naštěstí svoje hlavičky z malého vápna nenasměrovaly dobře. Naše útočení překvapivě nejčastěji končilo u D. Štancla, který se do nadějné pozice dostal nejdříve zády k bráně, podruhé už čelem a v naší největší šanci sám před gólmanem netrefil bránu takřka z malého vápna. Hosté byli hratelní, ale zároveň nebezpeční, zejména po naší pravé straně, ale do poločasu se už skóre přes množství centrů skrz naše vápno nezměnilo.

Druhý poločas byl o naší jalové snaze otočit skóre, ale většinu času se u hostující branky nedělo nic závažného. Do hry postupně naskočili Skala, Válek a čtvrt hodiny před koncem naštěstí i Kuta, ale ke srovnání skóre jsme se přiblížili pouze Novákovou střelou z dálky, kterou zastavila tyč. Z křečovité snahy a přešlapů rozhodčích začaly pořádně plápolat emoce hodné prestižního derby a náboj utkání se ještě zvětšil poté, když se 10 minut před koncem podařilo vyrovnat Klementovi, který po skvostné kolmici od střídajícího Kuty dokázal tváří v tvář gólmanovi potlačit nervozitu a umístit střelu mimo jeho dosah. Hosté zahrozili Pravcovou střelou z otočky a rozhodčí nás pořádně urazil nařízením přímého kopu z hranice vápna, který šel naštěstí nad bránu. Náš vítězný gól měli na noze Tměj a po něm Skala, kteří se dostali ke střelám uvnitř vápna, ale první bránu netrefil vůbec a druhý jen slabě. Rozuzlení tak přišlo až v poslední minutě, když si Kuta rozehráním rohového kopu připsal druhou asistenci a zcela nehlídaný V. Štancl přesnou hlavou dokonal mimořádně sladký obrat.

  • Sestava: M. Prešinský - M. Černohorský (B. Válek), M. Ropek, V. Štancl, Chmelík - D. Štancl, M. Klement, M. Štancl (V. Novák), V. Tměj - J. Pitra (Z. Skala), K. Vopařil (Petr Kuta)
  • Góly: M. Klement, V. Štancl

Podporují nás
Pardubický kraj Obec Morašice Stavitelství Jokeš HRG tiskárna Nopek Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - dotační program č. VIII.