Upozorňujeme návštěvníky stránek, že pokud si zde přečtou něco, co se jim zdá nepravděpodobné nebo dokonce momentálně zakázané, je to tím, že to nemusí být tak docela pravda. Pokud se to kohokoliv dotkne nebo se v tom ztratí, nechť se s tím smíří nebo kontaktuje administrátora.

Hradec n. S. vs Morašice

Muži

Dominik vsítil, jsme v semifinále

Poslední prázdninovou středu jsme se vydali do Hradce nad Svitavou, kde nás čekalo čtvrtfinále okresního poháru, malé hřiště a prach v ovzduší z posekaného obilí. Oproti nedělnímu derby nastalo v sestavě pár změn, stoperskou dvojici vytvořili nejstarší s donedávna nejmladším (J. Kopecký – D. Štancl), Chmelíkovo místo štíta zaujal Klement, na hrotu dostal důvěru Vomáčka, na lavičce jsme mohli po dlouhé době vidět Kutu a kapitánská páska připadla Válkovi. Do vedení jsme se dostali poměrně brzo, když Válkův roh našel na malém vápně hlavu nikým nehlídaného Klementa. Po většinu první půle jsme drželi míč a soupeře nepouštěli do žádných větších akcí. Přechod do útoku byl pro nás přesto problém. Domácí nijak netlačili na naši obranu, což umožňovalo klidnou rozehrávku, o to víc však byl prostor zahuštěný na domácí polovině hřiště. Když už šla hra zrychlit, zbrzdilo nás zpracovávání neposedného míče nebo náš poněkud laxní přístup. I pod druhým gólem se velkou měrou podepsal Klement, který se rozhodl projít středem hřiště až do soupeřova vápna a dostat se k zakončení, první pokus zblokoval obránce a následnou dorážku vyrazil gólman pouze k dobíhajícímu Vítovi, který ale musel míč ještě přehodit přes zmíněné ležící domácí hráče. Velkou šanci měl úřadující kapitán Válek, který si naběhl z levé strany na křižný pas Tměje, ale rozhodl se šetřit střelecký prach na ligu a pálil těsně vedle zadní tyče. Snad z nejméně nebezpečné situace jsme se dostali do tříbrankového vedení, když po faulu na půlce rozehrál J. Kopecký na vedle sebe stojícího D. Štancla, ten si udělal pár kroků s míčem a jeho z počátku nijak nebezpečná střela, zapadla za pozdě se natahujícího gólmana do sítě. Tím se zapsal gólově do statistik po zhruba třech letech, třech měsících a třech týdnech.

Druhý poločas jsme začali až moc vlažně i na naše obvyklé vlažné starty, domácí domácí toho však nevyužili, a tak měl prvních 10 minut Špinar nejvíce práce při odkopávání od brány. Také musel předvést dva zákroky, když nejprve z úhlu vychytal domácího útočníka a podruhé musel vyrazit rychle padající střelu z poza vápna. Největší šanci měl soupeř při rohovém kopu, když míč letící na zadní tyč nedokázal osamocený domácí hráč trefit. V 70. minutě odvrátila domácí obrana Ondráčkův centr pouze k Ropkovi, který z první přehodil vyběhnutého gólmana, přestože jsme byli v kabině nabádáni, ať první myšlenkou na těžkém terénu je zpracování a stanovil konečné skóre Protože další haluze už se přidat nepodařilo. Dobrou příležitost měl Vít, který obelstil protihráče, ale z dobré pozice na hranici vápna přestřelil. Na závěrečných 10 minut nastoupil i Petr Kuta, který se v našem dresu naposledy objevil dva týdny po zmiňovaném posledním gólu D. Štancla, což určitě není náhoda. V samotném závěru mohl upravit skóre Hubáček, který si naběhl na Ondráčkův centr, ale ve skluzu před prázdnou bránou si míč jen zvedl do vzduchu a v sedě už nedokázal hlavou míč usměrnit mezi tři tyče. To nás ale mrzet nemuselo, protože i ve čtvrtém letošním soutěžním zápase jsme zvítězili s minimálně čtyřmi vstřelenými brankami. V neděli se s Hradcem utkáme znovu, tentokrát doma v rámci okresního přeboru, tak snad bude výši skóre odpovídat i předvedená hra.

  • Sestava: J. Špinar – V. Tměj, D. Štancl, J. Kopecký, V. Novák – J. Vít (P. Kuta), M. Klement, T. Nádvorník (M. Ropek), B. Válek – M. Kopecký (D. Ondráček), P. Vomáčka (M. Hubáček)
  • Góly: M. Klement (B. Válek), J. Vít, D. Štancl (J. Kopecký), M. Ropek

Podporují nás
Pardubický kraj Obec Morašice Stavitelství Jokeš HRG tiskárna Nopek Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - dotační program č. VIII.