Muži hrají doma netradičně v sobotu od 14:00 proti Linharticím.

Tréninky přípravky a žáků probíhají v pondělí a středu od 17:00, předškolní děti přiveďte na hřiště každé úterý v 17:00.

V zájmu zkvalitnění služeb vás upozorňujeme, že docházka na áčkařské tréninky je monitorována trenéry, proto ji prosím vyplňujte zde.

Archiv článků

Přípravka

Samá radost

Mladší přípravka

Sestava: Hlušičková T. – Chaun J., Vodehnalová J., Kovář Š., Valentín K., Vurkminovič P., Veselíková T., Langr J., Langr I.

Horní Újezd/Morašice – Jevíčko 6:3 (3:0)

– výborný výkon především v první půli znamenal naše první letošní vítězství nad Jevíčkem

Branky: Chaun J. 3x, Valentín K., Langr J., vlastní

Horní Újezd/Morašice – Dlouhá Loučka 11:1 (3:0)

– v první půli jsme se trochu hledali, druhý poločas byl lepší, soupeř má mladý, ale talentovaný tým

Branky: Chaun J. 5x, Valentín K. 2x, Veselíková T. 2x, Vodehnalová J. 2x

Litomyšl „B“ – Horní Újezd/Morašice 9:3 (5:2)

– obdobný zápas jako minulý týden, rozhodovaly individuality domácích

Branky: Vurkminovič P., Veselíková T., Valentín K.

Odehráli jsme další vydařený turnaj, znovu jsme si připsali 2. místo. Tým je potřeba pochválit za bojovnost a nasazení. Poslední podzimní turnaj odehrajeme v sobotu v Březové.

Tabulka turnaje:

1.Litomyšl „B“

2.Horní Újezd/Morašice

3.Jevíčko

4.Dlouhá Loučka

Mgr. Zdeněk Beneš

Starší přípravka

K turnaji jsme odjížděli společně s týmem mladších žáků, který hrál v sousedních Jaroměřicích a oslabeni o Sáru Vomočilovou a Matyáše Lněničku, avšak s vědomím, že nás čekají týmy se kterými jsme již letos hráli.

HÚ / Morašice – Jevíčko 8 : 0

Prvních pár minut to vypadalo na relativně vyrovnané utkání, ale poté se náš tým dostal do té správné provozní teploty a začal předvádět hru, na kterou jsme u nich zvyklí. Výsledkem tak bylo jednoznačné vítězství.

Branky: Dominik Prokop 2x, Fanda Flídr 1x, Vojta Huryta 1x, Michal Kovář 1x, Jarda Chaun 1x, Martina Famfulíková 1x a Šimon Flídr 1x.

HÚ / Morašice – Březová 15 : 0

Utkání mělo od samého začátku jednostranný průběh a vývoj skóre, proto nastoupil do druhého poločasu do branky Jarda Chaun a více prostoru ve hře dostávali tentokrát ti mladší hráči.

Branky: Vojta Huryta 3x, Sam Vomočil 3x, Fanda Flídr 3x, Dominik Prokop 2x, Martina Famfulíková 2x, Šimon Flídr 1x a David Boček 1x.

HÚ / Morašice – Čistá 8 : 0

K utkání jsme nastupovali s vědomím, že poslední vzájemný zápas na turnaji v Sebranicích byl relativně vyrovnaný. Toto však tentokrát neplatilo, protože náš tým zastihl turnaj ve výborné formě a předvedeným výkonům nelze nic vytknout. K vidění tak byly pěkné akce a góly, které znamenaly konečné prvenství.

Branky: Vojta Huryta 4x, Fanda Flídr 2x, Dominik Prokop 1x a Šimon Flídr 1x.

Děkuji všem hráčům za perfektní turnaj, protože všichni měli chuť do hry, což je pro úspěšný výsledek to základní. Budeme doufat, že v předvedených výkonech budeme pokračovat i nadále, i když patrně se budeme muset příští turnaj obejít bez brankářské jedničky Martiny Famfulíkové, která by měla posílit tým mladších žáků.

František Bartoš

Muži

Opravdu to mohlo být horší?

Byl to hnus. Jak pro nezaujatého fanouška fotbalu, tak pro ty, kteří by se spokojili i s ošklivým vítězstvím. Proti poslednímu týmu tabulky jsme možná jedinkrát vystřelili na bránu, první poločas jsme byli horším týmem. Kdyby nám v druhém poločase vyšlo alespoň jedno z pár nepřesných zakončení po standartkách, možná by to zbytečně vyvolalo pocit, že to tam vždycky nějak doklepem. Nedoklepem. S takovým chvilkovým nasazením ne. Dalo by se napsat podrobněji o moravské předehře zápasu, o strastech se službou, o těch pár šancích, o pomezním, který přes veškerý čas strávený "řešením situací na lajně" nedokázal napsat zápis přesně, ale ten výkon si snad úsilí spojené s napsáním článku ani nezaslouží.

 • Galerie: fotky ze zápasu
 • Sestava: J. Špinar - V. Tměj, M. Ropek, D. Štancl, M. Černohorský (Z. Skala) - J. Vít (D. Ondráček, J. Vedral), M. Chmelík, T. Nádvorník (M. Frank) - V. Štancl, F. Bureš (V. Štěpán)
Přípravka

Zase (jenom) jedna prohra

Mladší přípravka

Sestava: Hlušičková T., Chaun J., Vodehnalová J., Valentín K., Vurkminovič P., Bartoš A., Vomočilová M., Kovář Š., Veselíková T., Langr J., Langr I.

Horní Újezd/Morašice – Litomyšl „B“ 1:4 (1:2)

Z města přijel do Jaroměřic jiný tým, než který jsme v Morašicích porazili 8:1, kvalita soupeře nás donutila předvést velice dobrý výkon, i přes prohru se jednalo o náš nejlepší sobotní zápas.

Branka: Valentín K.

Horní Újezd/Morašice – Borová 5:3 (3:3)

Nepovedl se nám začátek a konec prvního dějství, navíc na druhou půli musel místo Terezy Hlušičkové do branky Adam Bartoš, i tak jsme díky velice zodpovědnému výkonu po pauze dovedli zápas do zdárného konce.

Branky: Chaun J. 2x, Valentín K., Bartoš A., Vurkminovič P.

Jaroměřice – Horní Újezd/Morašice 0:7 (0:3)

Výrazně mladší tým domácích bojoval statečně, ale věkový rozdíl byl znát.

Branky: Chaun J. 5x, Bartoš A., Vodehnalová J.

Tabulka turnaje:

1.Litomyšl „B“

2.Horní Újezd/Morašice

3.Borová

4.Jaroměřice

Mgr. Zdeněk Beneš

Starší přípravka

Do turnaje v Březové, který provázelo relativně studené počasí, jsme nastoupili kompletní, ale s vědomím, že nás čekají dva soupeři, se kterými jsme ještě na podzim nehráli.

HÚ / Morašice – Sebranice 8 : 0

Soupeř, se kterým jsme minulý týden odehráli vyrovnané utkání nebyl tentokrát kompletní a to určilo i  vývoj celého zápasu, kdy jsme si celkem bez problémů došli pro vítězství.

Branky: Fanda Flídr 3x, Šimon Flídr 2x, Samuel Vomočil 1x, Jarda Chaun 1x a Vojta Huryta 1x.

HÚ / Morašice – Březová 4 : 1

Tento zápas byl o poznání vyrovnanější než ten předešlý, a to i naší zásluhou, kdy hra postrádala lehkost, chyběly nahrávky a pohyb. Šancí jsme si vytvořili na dva zápasy, ale bohužel se nám nedařilo je proměňovat. Naštěstí se na to už nemohla dívat Martina Famfulíková a svým gólem nám zajistila dostatečný náskok, který jsme již udrželi.

Branky: Jarda Chaun 1x, Fanda Flídr 1x, Martina Famfulíková 1x a Vojta Huryta 1x.

HÚ / Morašice -  Jevíčko 6 : 0

V posledním zápase  se náš výkon již začal přibližovat tomu co umíme a bylo to pochopitelně znát i na výsledku a předvedené hře. Toto vítězství nám tak zajistilo i celkové prvenství v celém turnaji.

Branky: Fanda Flídr 2x, Vojta Huryta 1x, Martina Famfulíková 1x, Šimon Flídr 1x a Samuel Vomočil 1x.

František Bartoš

Muži

Okres se vším všudy

V Telecím nás podle očekávání čekalo malé, tvrdé a nerovné, vpravdě pralesní hřiště. To není myšleno jako urážka, to je prostě fakt. Sami jsme na tom donedávná byli podobně, jen je trochu záhada, co místní dělají s válcem za hřištěm. Čekal nás nevyzpytatelný ofenzivně laděný soupeř, který dvakrát porazil Cerekvici, aby mezitím prohrál v Boršově. Rozhodčí se kapitánům při losování pochlubil tím, že má hlavu a ptáka, náš kapitán neuhádl, co z toho mu padne, a tak nás první půli čekaly horší klimatické podmínky, protivítr a slunce v očích. Začátek byl z naší strany nadějný, když po dlouhém autu odkopával těsně nad vlastní bránu jeden z domácích hráčů a následný roh Chmelík zakončil hlavou o půl metru vedle. Bortelští nám v následujících pasážích ukázali, jak se na takovém hřišti hraje. Zaprvé bojovat na krev. Což se jim až příliš doslovně vyplnilo po souboji Tměje s jejich útočníkem, který musel střídat, prý se zlomeným nosem. Zadruhé hrát jednoduše a na soupeřově půlce střílet, což se zejména v případě "Horviho" pokusu pod břevno, který dobře vyrazil Špinar, jevilo účelněji než nějaké narážečky. A zatřetí doufat, že jejich kanonýr Síla k tomu přidá něco navíc. Což se i stalo, když pronikl přes tři opatrné hráče až do vápna a zakončil přesně na zadní tyč. Domácím musel nuceně střídat i gólman, ale na první zákrok si musel počkat. Před nabíhajícím Válkem na přední tyči totiž uklidila míč obrana a V. Štancl v rychlém sledu hlavičkoval po rohu nad a poté po Válkově banánu do kapsy tváří v tvář brankáři vůbec nezpracoval míč. Vytáhl se tak až proti Válkově střele po nějakém odrazu po rohu nebo autu. Dlužno dodat, že tenhle počet šancí působil skoro neadekvátně předváděné hře a nasazení, ve kterém nás domácí převyšovali a dopřáli jak Špinarovi nějaké zákroky, tak nám všem vícekrát stažené půlky. 

A když jsme u půlky, do té druhé jsme ke Zlatanovi na střed útoku vysunuli ještě Sterlinga na křídlo a začátek nám vyšel náramně. V. Štancl se ještě jednou hlavou zastřelili z rohu, aby pak po dlouhé sérii rohů a autů levou lícní kostí konečně zamířil přesně. Že míč ještě lehce líznul Chmelíka považoval náš střední záložník za irelevantní. Vzápětí se k zakončení tlačil Válek, míč se od vyběhnuvšího gólmana dostal na vápno ke Skalovi, ale ten opuštěnou svatyni z těžce skákavého kopu přestřelil. Další útok si vzal na starosti Novák, který si skluzem zpracoval míč u rohového praporku a přes bránícího hráče zvládl odcentrovat do vápna přesně na hlavu Válka, který se z běhu nemýlil. V rozletu nás zastavila tržná rána na Ropkově obočí, která nás na chvíli poslala do deseti. A během této chvíle se po několika nepodařených odkopech dostali domácí k diskutabilní penaltě, kterou "Horvi" v klidu proměnil. Posadit nás zpátky na koně mohl vzápětí Válek, ale ten s podobně rozporuplnou penaltou na druhé straně nenaložil jako jeho soupeř. A Chmelík tentokrát ke gólmanem vyraženému míči nedoběhl, aby z toho Válka vylízal jako v Janově. Ani střídání, ani návrat Ropka, ani stále ubývající zdravé kusy domácích, nás nedokázali zvednout k výkonu ze začátku druhé půle. Dlouhé auty domácí obrana sbírala a když už Nádvorníkovi sednul přímák, namířil z 25 metrů jen do spojnice. Podruhé mířil ještě hůř, ale napotřetí se 5 minut před koncem dočkal premiérové letošní trefy a parádním obstřelem zdi znehybněl už tak dost nehybného gólmana. Zbývající čas se nám podařilo strávit na domácí půlce, natáhli jsme ho taktickými střídáními, jehož aktérům patří dík za trpělivost s jejich dnešním údělem, ubránili poslední nákop z půlky a spolu s nezvykle početnou fanouškovskou ekipou si zařvali na vítězství, stejně jako naši žáci o tři hodiny dříve. Jak statečně bojovali domácí hráči se zdravotními problémy, tak nesmyslně vinilo pár domácích fandů z prohry podplaceného rozhodčího. A dělali to tak vehementně, že ten radši opustil kabinu zadním oknem ve výšce dvou metrů nad zemí.

 • Galerie: fotky ze zápasu
 • Sestava: J. Špinar - V. Tměj, M. Ropek, D. Štancl (J. Vedral), M. Černohorský - B. Válek (F. Bureš), M. Chmelík, T. Nádvorník (M. Frank), V. Novák - V. Štancl, Z. Skala (J. Kubeš)
 • Góly: V. Štancl (V. Tměj), B. Válek (V. Novák), T. Nádvorník
 • ŽK: M. Ropek, V. Tměj
Muži

Bez karet a efektivity

Jak už to bývá poslední roky zvykem, na sv. Václava nás čekalo 2. kolo okresního poháru. Tentokrát jsme se vydali strávit sváteční odpoledne v nedalekém Janově. V útoku dostala prostor dvojice Skala – Štěpán, která napomáhala k většímu držení míče a klidnější rozehrávce. Hned v první minutě prošel Novák na pravé straně přes tři hráče až do vápna, ale z úhlu Beránka nepropálil. Hned v další minutě nedosáhli na centr na zadní tyč ani Skala ani Ropek a nedlouho poté se v podobné situaci objevil Štancl po centru Ropka, který vracel do vápna přetažený míč. Oproti posledním domácím zápasům se nám dařilo kombinovat bez zbrklých ztrát míče, ale chybělo tomu správné finální rozhodnutí. Jinak se nám dařilo držet domácí útočníky daleko od naší brány. Přesto jsme ale z první šance inkasovali, když se domácím podařilo po autu odcentrovat a nehlídaný Jirásek dokázal umístit těžkou střelu z voleje k tyči. Po gólu domácí ožili, což vyústilo ve dva úniky Boháčka za naši obranu, ale ani v jednom případě Špinara nepřekonal. Na opačné straně Chmelík po přímém kopu z poloviny hřiště prodloužil míč hlavou jen těsně vedle tyče. Před odchodem do kabin mohl stejný hráč vyrovnat skóre po odraženém rohu, ale byl tak překvapený, že rovnou čtveřice domácích hráčů kolem něj nejevila aktivitu míč odkopnout, a tak v rychlosti střelou na dlouhou nohu trefil přesně prostor, kde se vyskytoval brankář.

Druhý poločas poznamenal déšť, který více nahrával domácím a jejich nákopům za naši obranu, ale až na pár rohů z toho žádné výrazné ohrožení branky nebylo. Blízko vyrovnání jsme byli po Válkově průniku z levé strany, když předložil pod sebe na volného Skalu, ale do jeho střely se postavil obránce a následnou Chmelíkovu dorážku gólman vyrazil. O pár minut později se tentýž hráč ocitl ve vápně po možná čistém skluzu na zemi a rozhodčí, který to ze středového kruhu velmi dobře viděl, ukázal na pokutový kop. Beránek sice Válkův pokus vyrazil, ale pouze k dobíhajícímu Chmelíkovi a ten se zblízka nemýlil. Za chvíli jsme se ujali vedení, když Nádvorník vyslal průnikovku na Nováka, který se místo centru radši vydal mezi obránce a po pár odrazech ještě stihl před čárou poslat míč patičkou před bránu, kde už měl Válek jednoduchou úlohu. Navýšit naše vedení mohl Bureš, který po další průnikovce a silným dožadováním se ofsajdu domácích hráčů utíkal sám na bránu, ale Beránek byl proti. Poté naše hra úplně opadla, jakoby se nám přestalo chtít běhat a tak přišlo pět minut, které rozhodli zápas. Nejprve se při dlouhém domácím nákopu srazil Černohorský a vracející se Kubeš a osamocený Heger srovnal skóre střelou na protější tyč. Za dvě minuty po chybné rozehrávce utekl Heger po naší pravé straně a centrovaný míč i přes snahu Chmelíka zapadl za zadní tyč, kde situaci ještě kontrolovali dva domácí hráči. Za další tři minuty už to bylo 4:2, když ze stejné strany po přihrávce na penaltu zakončoval nikým nehlídaný Boháček. Zkorigovat skóre se ještě povedlo pět minut před koncem Chmelíkovi, když si našel na vápně odražený míč a propálil vše, co mu stálo v cestě. Na víc jsme se už ale nezmohli, a tak se s pohárem loučíme již ve druhém kole.

 • Galerie: fotky ze zápasu
 • Sestava: J. Špinar – M. Černohorský, D. Štancl, M. Ropek, V. Tměj – V. Novák (J. Vedral), M. Chmelík, T. Nádvorník, B. Válek – Z. Skala (F. Bureš), V. Štěpán (J. Kubeš)
 • Góly: M. Chmelík 2, B. Válek (V. Novák)
Přípravka

Skoro 100%

Mladší přípravka

Sestava: Hlušičková T. – Chaun J., Bartoš A., Vomočilová M., Vodehnalová J., Boštík M., Kovář Š., Veselíková T., Langr J., Langr I.

Horní Újezd/Morašice – Březová A 6:5 (2:3)

Vyrovnaný zápas, kdy jsme dlouho tahali za kratší konec provazu, jsme pro sebe rozhodli na v druhé půli, pochvala za bojovnost, i když se prohrávalo, pořád byla snaha s výsledkem něco udělat, což se vyplatilo.

Branky: Chaun J. 4x, Kovář Š. 2x

Horní Újezd/Morašice – Březová B 8:3 (2:2)

V první půli jsme se trápili, až po pauze se nám podařilo strhnout skóre na svoji stranu, pětibrankový rozdíl je pro soupeře až příliš krutý.

Branky: Chaun J. 5x, Kovář Š., Vodehnalová J., Vomočilová M.

Horní Újezd/Morašice – Sebranice 5:6 (3:5)

Také v našem posledním utkání byl k vidění vyrovnaný boj, soupeř nám v první půli v jednu chvíli utekl o tři góly, i když jsme se snažili, na lepší výsledek to v tomto zápase nebylo.

Branky: Chaun J. 2x, Boštík M., Bartoš A., Kovář Š.

Tabulka turnaje:

1.Sebranice (9 b.)

2.Horní Újezd/Morašice (6 b.)

3.Březová A (3 b.)

4.Březová B (0 b.)

Mgr. Zdeněk Beneš

Starší přípravka

Ani k tomuto turnaji jsme neodjížděli kompletní, omluveni byli David Klusoň a Sára Vomočilová. Dlouhodobě zraněný je Matěj Kovář.

HÚ / Morašice – Čistá 3 : 1

S tímto soupeřem jsme se utkali letos na podzim poprvé a tak nás čekalo vzájemné seznamování. Brzy jsme šli do vedení a průběh hry nasvědčoval, že si v klidu dojdeme pro vítězství. Opak byl však pravdou, druhý poločas byl zatím nejhorší z toho co jsme na podzim odehráli, vytratila se lehkost, bojovnost a hlavně chuť do hry, soupeř po zásluze snížil a zápas tak zdramatizoval

Branky: Šimon Flídr 1x, Fanda Flidr 1x, Jarda Chaun 1x.

HÚ / Morašice – Sebranice 2 : 1

Očekávali jsme velice vyrovnaný zápas, což se také potvrdilo. Soupeř měl balón více na svých kopačkách, ale my hrozili z rychlých protiútoků, z nichž jeden proměnil Jarda Chaun. Po přestávce se trefil po rozehrání rohového kopu Michal Kovář, ale soupeř byl dále nebezpečný a díky Martině Famfulíkové jsme však dokázali odolat, kontaktní gól vstřelili domácí se závěrečným hvizdem rozhodčího.

Branky: Jarda Chaun

HÚ / Morašice – Bystré 4 : 2

do utkání jsme vstoupili vcelku dobře a brzy vstřelili uklidňující branky, nicméně jsme si potom vybrali slabší chvilky a soupeři dovolili našimi chybami snížit a zápas zdramatizovat. O vítězství v zápase jsme však zabojovali a ze Sebranic si odvezli další turnajové vítězství.

Branky: Šimon Flídr 1x, David Boček 1x, Fanda Flídr 1x a Michal Kovář 1x.

Turnaj nás nezastihl v té nejlepší formě, ale i přesto jsme dokázali zápasy dotáhnout do vítězného konce, k vidění byla vyrovnaná utkání, což je to nejlepší pro další fotbalový růst všech zúčastněných hráčů.

František Bartoš

Muži

Konečně radost

V nedělním zápase proti Hradci nad Svitavou dosáhl významného milníku náš hrající trenér Martin Ropek, který nastoupil k 1000. zápasu v morašickém dresu. 91 jich odehrál za žáky, 96 za dorost a zbytek za muže. Se všemi kategoriemi dokázal vyhrát soutěžní ročník, byl přímým aktérem nejlepší éry našeho áčka, v sezóně, kdy muži dosáhli historického třetího místa v A třídě, byl nejlepším střelcem mužstva. Na danou metu dosáhl jako druhý nejmladší v naší historii, rychleji se to povedlo pouze Josefu Kopeckému, pomaleji nikomu. V těch 1000 zápasech nastřílel celkem 136 gólů, víc nedokázal vsítit žádný z 9 Ropků, kteří se mihli v našich dresech. Snad mu zdraví umožní jeho statistiky pěkně zaokrouhlit - 4 góly do mužské stovky a 183 zápasů do mužské tisícovky.

Tolik pro ty, kteří propásli nebo neslyšeli náš předzápasový rozhlas. Ti, kteří nestihli dostat pivo před výkopem, zase propásli první náznak naší šance, když hned v první minutě dostal Ondráček míč za obranu, ale šlápl si na něj. Po 8 minutách rychle hodil Tměj dlouhý aut za obranu, na hrot posunutý V. Śtancl našel ve vápně Bureše a s jeho zblokovaným pokusem si mezi nedůraznými obránci protančil až ke gólu Chmelík. Nově složená útočná dvojice si svou spolupráci zopakovala o pár minut později, když byl Bureš s přispěním nevystoupivšího beka vyslán do sólového úniku, který k úlevě publika přesně zakončil skrytou placírou na přední tyč. Po čtvrthodině už to bylo 3:0, když si na přímák Víta ze strany naskočil V. Štancl a na jeho koníček byl hostující gólman krátký. Vidina snadných průniků za obranu nás trochu vybláznila k několika ukvapeným rozehrávkám, náš střelecký půst tak trval více než čtvrt hodiny, kdy jednoduchý odkop Špinara a prodloužení V. Štancla nabídl další nájezd Burešovi, který chladnokrevně přeloboval vystoupeného gólmana přímo do vinglu. Rozmnožit náš účet mohl po přímáku na zadní tyč i oslavenec Ropek, ale po nepřesné hlavičce byl hlavně rád, že mu absolvovaný střet vydržela žebra. Hosté nás ohrozili jedinkrát, když po Vítově zbytečném faulu před vápnem nestříleli z nařízeného volného kopu vůbec zle, ale nerozchytaný Špinar se k tyči za zdí dokázal složit včas. V samém závěru jsme mohli zaokrouhlit poločasového bůra, jenže Ondráček si za obranou znovu nerozuměl s přímočarostí, jeho přičiněním vzniklá Burešova šance na hattrick zblízka skončila na hostujícím gólmanovi a na následující odraz nezvládl před prázdnou bránou správně zareagovat V. Štancl.

Naše často zbrklé řešení přechodové fáze pokračovalo i po změně stran, ale přeci jenom z toho vyplynuly dvě po gólu volající pozice za obranou, ale V. Štancl dal trestuhodně hodně času hostujícím obráncům k bloku jeho střely a Ondráček svým příliš vysokým projektilem naopak nedal šanci ke zblokování nikomu. Hosté nás pak na chvíli drželi na naší půlce, ale Špinar si připsal maximálně dva lehčí zákroky. Z útlumu nás dostala akce, při níž Nádvorník vyslal průnikovku do Ondráčkova běhu, ten se rozhodl už nepokoušet štěstěnu a nezištnou přihrávkou daroval při sólovém postupu gól střídajícímu Kubešovi. Že to byla v 65. minutě poslední gólová akce zápasu je trochu škoda, ale chvíli trvalo než jsme přizpůsobili kombinaci rozhodnutému výsledku a vystřídavší se trenér, tak z klidu lavičky viděl jen pár zazděných přihrávek z křídelních pozic.

 • Galerie: fotky ze zápasu
 • Sestava: J. Špinar - V. Tměj, M. Ropek (M. Frank), D. Štancl, M. Černohorský - J. Vít (Z. Skala), M. Chmelík, T. Nádvorník, D. Ondráček (B. Válek) - V. Štancl, F. Bureš (J. Kubeš)
 • Góly: F. Bureš 2 (na obě V. Štancl), M. Chmelík (F. Bureš), V. Štancl (J. Vít), J. Kubeš (D. Ondráček)
 • ŽK: J. Vít
Přípravka

Jde to i bez opor

Starší přípravka

Před odjezdem na turnaj do Němčic píplo několik omluvných sms zpráv, ze kterých vyplynulo, že se musíme obejít bez Fandy Flídra, Vojty Huryty a Dominika Prokopa a tak bylo jasné, že oproti poslednímu turnaji na Horním Újezdě budeme oslabeni.

Sestava: Martina Famfulíková, Šimon Flídr, Sára Vomočilová, Samuel Vomočil, David Boček, David Klusoň, Matyáš Lněnička, Jarda Chaun a Michal Kovář.

HÚ / Morašice – Opatov 5 : 2 -utkání mělo vcelku vyrovnaný průběh, když už se zdálo, že jsme si vytvořili uspokojující náskok, tak soupeř vstřelil kontaktní branku a zápas jsme rozhodovali v jeho závěru.

Branky: Samuel Vomočil 2, Šimon Flídr, David Klusoň, Jarda Chaun

HÚ / Morašice – Němčice 5 : 4 - velmi pěkný, bojovný a vyrovnaný zápas z obou stran se šťastným koncem pro nás. Soupeř šel po našich chybách do vedení, my jsme dokázali výsledek otočit, ale za malou chvíli bylo srovnáno. Oba týmy se snažili strhnout vítězství na svojí stranu ale nakonec jsme se radovali my, jelikož na naší poslední branku již soupeř nestihl odpovědět.

Branky: Šimon Flídr 3, Samuel Vomočil, Jarda Chaun

HÚ / Morašice – Bystré 2 : 0 - závěrečný zápas jsme sehráli s týmem, se kterým jsme na Horním Újezdě remizovali a soupeř díky jednomu vstřelenému gólu navíc bral tehdy první místo. Takže motivace na „srovnání účtu“ v týmu byla a zápas tomu i tak odpovídal. Oba týmy jsou vyrovnané a otázkou tak bylo kdo vstřelí první branku. Toto se povedlo Šimonu Flídrovi., na kterého navázal precizně provedeným trestňákem Jarda Chaun a my tak mohli slavit celkové vítězství.

Všem patří poděkování za odvedený výkon, bojovnost a nasazení. Tým si dokázal, že i když není kompletní, může vítězit a právě takovéto vyrovnané zápasy jako na tomto turnaji, jsou pro ně velkým přínosem. Vyzdvihnout musím však tentokrát jistý výkon Martiny Famfulíkové ( chytila pokutový kop) a Šimona Flídra ( kromě vstřelených branek má na svém kontě několik gólových asistencí a 3 nastřelené tyče soupeřových branek).

autor: František Bartoš

Muži

Něco tu nehraje...

Protože Dlouhá Loučka (dále jen "Dloučka) předělává stadion nebo něco okolo něj, hráli jsme podruhé v řadě doma. A taková série domácích zápasů dělá divy, protože se nás na předzápasové focení sešlo 16, a to jsme doma nechali jednoho čerstvě prodaného, jednoho dovolenkujícího, jednoho nemocného, jednoho stále neuzdraveného a jeden se focení zdržel a odjel. Bohužel bylo znát, že počet hráčů je téměř roven počtu účastníků posledních tří tréninků, tak naše hra vypadala podobně uspořádaně jako společná fotka (naštěstí máme lepší fotku i hru máme v záloze). Silově dobře vybavení hosté nás od půlky dobře dostupovali, ze hry se nám nedařilo je přečíslit překvapivou přihrávkou nebo individuálním průnikem. O to víc by bylo záhodno pomoct si standartkou (naší silnou zbraní, jak psal onehdá svitavský deník). Bohužel Ropkova hlavička na protější tyč byla příliš široká pro bránu a příliš rychlá pro dobíhajícího Nováka. Dloučští zahrozili nepřesnou hlavou svého kapitána, nepřesnou a pomalou křížnou střelou a ze špatné komunikace našeho brankáře a stoperů vytěžili svůj jediný roh prvního poločasu. Nám se párkrát podařilo dostat k vápnu, ale D. Štancl nepotvrdil svou střeleckou formu z tréninku (velké vápno pro něj bylo příliš blízko) a Nádvorník nepotvrdil kopací techniku, kterou nás zaujal hned na svém prvním tréninku. V těsném, možná i žádném ofsajdu byl přistižen za obranu vyslaný Chmelík, který stejně trefil břevno. Po Chmelíkem nadělaném zmatku měl před sebou nadějně opuštěnou bránu Frank, ale jeho pokus z velkého vápna byl zblokovaný. Novák si i na záskoku na beku užíval míče a kliček dosyta, škoda, že ty úspěšné u soupeřova pokutového území znehodnotil pozdním centrem. Na pomalé rozhodování jsme žehrali celý poločas, ale když měl Válek moře času aby si po Černohorského křížném pasu rozmyslel, jak obejde posledního obránce, stejně to nevymyslel.

Náš vzývaný nástup do druhého poločasu vyústil ve čtyři domácí zakončení během deseti minut. Jedno chytil Špinar, jedno obránci, dvě zelená síť. Mezi ně se vešlo jen křížné zakončení Chmelíka, který těsně minul. Dloučský nástup do druhé půle přinesl po hodině hry i první gól zápasu, když se po trochu šťastné kombinaci středem odrazil míč za naši obranu a hosté u něho byli, tak jako celý úvod poločasu, dříve než my. Konkrétně dříve než vracející se Černohorský a vybíhající Špinar, který by, nebýt toho, že míč kolem něho došel do sítě, možná čelil pokutovému kopu za nabrání dloučského útočníka. Četná střídání nám pomohla více držet balón, dloučské vcelku pochopitelné natahování hry nám nepomáhalo držet nervy a probití se k brankové příležitosti bylo dlouho nad naše možnosti. Z jednoho faulu na Chmelíka jsme zvládli vyslat dvě střely zpoza vápna, ale jak D. Štancl z výhody, tak Chmelík z přímáku nemířili přesně. Stejně se vedlo i na dlouhou levou nohu Skalovi, jehož loudavý projektil mířil maximálně 135cm vedle šibenice. Další střídající Bureš se po Skalově přihrávce dostal za obranu, ale v rozhodující chvíli ve vápně si nezvládl pokrýt balón proti stoperovi, který čistým skluzem jeho nájezd překazil. Totéž se mu na poslední chvíli povedlo i proti V. Štanclovi, který se v závěrečném vabanku vysunul dopředu. A dvě minuty před vypršením řádné hrací doby byl na správném místě, když se za přetaženým Skalovým centrem prodral na brankové čáře Kubeš a poslal ho falšovaným vejšákem před prázdnou bránu, kde našemu nejlepšímu střelci stačilo na brankové čáře nastavit libovolnou část těla kromě ruky. Dloučka mocně reklamovala míč v zámezí, ale vzhledem k tomu, že dříve Kubeš přiznáním teče odmítl rohový kop, stačí nám jeho čestné slovo k vyvrácení jakýchkoliv pochyb. Pravda, chvíli na to zákrokem na půlce svou čest trochu zpochybnil, ale rozhodčího na karty moc neužilo (vždyť i naklapat pět střídání do zápisu bylo moc). Hned po vyrovnání se nám ještě podařilo ukořistit míč, ale Skala s naší euforií nenaložil dobře. Samozřejmě se takový last minute bod snáší lépe nám než Dloučce, ale my jsme byli doma, my jsme měli 5 střídajících, jenže my jsme zase vypadali, že zapneme jen na dvacet minut. Třeba nám chybí bubny a skandování, třeba potřebujeme hrát 120 minut, třeba takoví prostě jsme.

 • Galerie: fotky ze zápasu
 • Sestava: J. Špinar - V. Novák, M. Ropek, V. Štancl, M. Černohorský - B. Válek (Z. Skala), D. Štancl (J. Vedral), T. Nádvorník (V. Štěpán), D. Ondráček (J. Kubeš) - M. Frank (F. Bureš), M. Chmelík
 • Góly: V. Štancl (J. Kubeš)
 • ŽK: M. Ropek
Mladší žáci

Hladká výhra

Čtvrté utkání sezony jsme odehráli v neděli dopoledne na domácím hřišti v Horním Újezdě proti Březové. Do zápasu jsme vstoupili aktivněji a začali jsme se dostávat do šancí. V 6. minutě utkání rozehrával Vojta Andrle rohový kop a obránce si nešťastně srazil míč do vlastní branky. Po tomto gólu jsme měli spoustu šancí, které jsme nedokázali proměnit. Soupeř si nedokázal vytvořit téměř žádné šance a když už se mu povedlo vstřelit gól, tak nebyl uznán, jelikož útočící hráč clonil v ofsajdu našemu brankaři. Do dvoubrankového vedení jsme se dostali ve 24. minutě po důrazu Vojty Andrleho ve vápně. Do konce poločasu již žádný gól nepadl. Druhý poločas jsme začali opět aktivně, ale stejně jako v prvním poločase nás trápila koncovka. Do vedení 3:0 jsme se dostali ve 39. minutě po pěkné střele Honzy Kopeckého. I nadále jsme přehrávali soupeře a ve 46. minutě jsme se dostali již do čtyřbrankového vedení po dorážce Vojty Andrleho. Poslední gól utkání vstřelil Josef Rosypal v 50. minutě po pěkné střele na zadní tyč. Příští utkání hrajeme 26. 9. ve 13:30 v Městečku Trnávka.

 • Sestava: Lukáš Mach – Štěpán Řejha, Ondřej Kusý, Jan Kvapil, Josef Rosypal, Vít Famfulík, Jan Kopecký, Vojtěch Andrle, Matyáš Bulva, Filip Flídr
 • Góly: Vojtěch Andrle 2x, Jan Kopecký, Josef Rosypal, vlastní
Přípravka

Mladí v dáli

Mladší přípravka

Sestava: Hlušičková T., Chaun J., Vodehnalová J., Vurkminovič P., Valentín K., Vomočilová S., Kovář Š., Veselíková T., Langr J., Langr I.

Horní Újezd/Morašice – Hradec n. S. 4:5 (2:4)

Na turnaj jsme kvůli dopravním komplikacím kolem Jevíčka dorazili na poslední chvíli, do zápasu jsme vstoupili téměř bez rozcvičky, což způsobilo, že jsme skoro celou dobu byli o jeden až dva góly pozadu.

Branky: Chaun J. 3x, Veselíková T.

Jevíčko – Horní Újezd/Morašice 7:5 (2:3)

Náš nejlepší výkon na turnaji, bojovalo se, ale stejně jako před 14 dny zápas rozhodly individuální výkony šikovných domácích děvčat.

Branky: Vomočilová M. 2x, Veselíková T., Vodehnalová J., Valentín K.

Horní Újezd/Morašice – Jaroměřice 9:0 (5:0)

Proti mladšímu soupeři jsme si s chutí zastříleli a poprvé udrželi nulu vzadu, i když výkon nebyl stoprocentní,

Branky: Valentín K. 4x, Veselíková T. 2x, Chaun J., Vodehnalová J., Hlušičková T.

Tabulka turnaje:

1.Jevíčko

2.Hradec n. S.

3.Horní Újezd/Morašice

4.Jaroměřice

Mgr. Zdeněk Beneš

Přípravka

Výběr OFS

Dne 15.9.2021 se v Českých Heřmanicích uskutečnil turnaj výběrů okresních fotbalových svazů v kategorii přípravek.

Výběr OFS Svitavy se utkal s výběry OFS Ústí nad Orlicí, OFS Pardubice a OFS Chrudim. Týmy byly složené výhradně z chlapců a dívek hrajících okresní přípravkové soutěže a výběr OFS Svitavy reprezentovali mj. hráči našeho společného přípravkového týmu, a to:

-Martina Famfulíková a Vojtěch Huryta z Morašic

-František a Šimon Flídrovi z Horního Újezdu

Náš tým OFS Svitavy skončil na třetím místě se čtyřmi body za jedno vítězství, jednou remízu a závěrečnou porážku. Nicméně hráčky a hráči odvedli velmi bojovný výkon, za což jim děkuje tým trenérů OFS Svitavy:

Jiří Mokrejš

Jiří Procházka

Jiří Famfulík.

Starší žáci

Po slabším rozjezdu vše při starém

28.8.2021

Litomyšl / Čistá - Horní Újezd / Morašice 2:1 (2:1)

Naši starší žáci si na úvod sezóny připsaly po dvou stoprocentních nedokončených podzimech první porážku, když doplatili na mizernou produktivitu a špatné řešení šancí, protože celý zápas se hrál za jejich vytrvalé převahy. Pochvalu za záskok v bráně zaslouží přes inkasované góly Martina Famfulíková

Sestava: Martina Famfulíková - Daniel Hanyk, Jonáš Krška, Jakub Kvapil, Jindřich Mičík, Zuzana Famfulíková, Ondřej Žďára, Ondřej Kusý, Anežka Břeňová, Vojtěch Andrle, Jan Kvapil, Jan Kopecký, Kryštof Tomšíček, Jiří Kučera

Góly: Jonáš Krška

1.9.2021

Horní Újezd / Morašice - Němčice 3:0 (0:0)

I v druhém zápase mělo naše družstvo navrch, ale pokračovalo jejich střelecké trápení, které by zápas dříve rozhodlo. Chvíli před koncem mohli hosté snížit na 1:2 z penalty, ale místo zdramatizování přišla vzápětí definitivní pojistka.

Sestava: Lukáš Němec - Daniel Hanyk, Ondřej Žďára, Ondřej Kusý, Jakub Kvapil, Jindřich Mičík, Jonáš Krška, Vojtěch Paťava, Matěj Brettinger, Anežka Břeňová, Martina Famfulíková, Jan Kopecký, Jan Kvapil, Štěpán Řejha

Góly: Jonáš Krška, Matěj Brettinger, Anežka Břeňová

5.9.2021

Opatov - Horní Újezd / Morašice 1:7 (0:4)

Na rozdíl od mužstva mužů zvládli o den později naši žáci z opatovského hřiště odjet s plným bodovým ziskem, o kterém tentokrát rozhodli už v prvním poločase.

Sestava: Lukáš Němec - Daniel Hanyk, Vlastimil Hladík, Jindřich Mičík, Jakub Kvapil, Anežka Břeňová, Jonáš Krška, Vojtěch Paťava, Jan Kopecký, Jiří Kučera, Jakub Bartoš

Góly: Jonáš Krška 2, Jakub Kvapil 2, Anežka Břeňová, Vojtěch Paťava, vlastní

12.9.2021

Horní Újezd / Morašice - Dlouhá Loučka / Křenov 11:0 (3:0)

Zápas proti poslednímu týmu tabulky byl celou dobu v naší režii, ale gólově se to podařilo vyjádřit až po přestávce, hattrickem ke kanonádě přispěl Jakub Kvapil.

Sestava: Lukáš Němec - Daniel Hanyk, Vlastimil Hladík, Matěj Brettinger, Jakub Kvapil, Anežka Břeňová, Jonáš Krška, Vojtěch Paťava, Ondřej Kusý, Jiří Kučera, Jakub Bartoš, Jan Kopecký, Lukáš Mach, Jan Kvapil

Góly: Jakub Kvapil 3, Vojtěch Paťava 2, Lukáš Mach 2, Daniel Hanyk, Anežka Břeňová, Jiří Kučera, Jan Kopecký

Přípravka

Rodinný podnik

Je trochu nadnesené říct, že druhý turnaj mladší přípravky pořádaly Morašice. Spíš se sluší říct, že to byla rodina Famfulíkových, která se postarala o vše od hraní po občerstvení, a poděkovat jim za to.

Na turnaji jsme odehráli tři dobré zápasy. Proti Litomyšli jsme předvedli v prvním poločase výborný výkon, Bystré a Čistá byly urostlejší a fotbalovější, ale i tak od nás nikdo nic nevypustil. Pochvala za bojovnost pro celý tým. Vyzdvihnout bych chtěl Adama Bartoše, který statečně zaskočil v brance za nemocnou Terezu Hlušičkovou, Julii Vodehnalovou, která zalepila díru v obraně, a Patrika Vurkminoviče, který svůj první turnaj ozdobil dvěma góly. Snad nám budou děti dělat radost svými výkony i nadále.

Sestava: Bartoš A. – Chaun J., Vodehnalová J., Valentín K., Vurkminovič P., Vomočilová M., Kovář Š., Veselíková T., Langr J., Langr I.

Výsledky:

Horní Újezd/Morašice – Litomyšl 8:1 (5:0)

branky: Chaun J. 2x, Veselíková T. 2x, Valentín K., Kovář Š., Vurkminovič P., Vodehnalová J.

Horní Újezd/Morašice – Čistá 3:10 (2:6)

branky: Chaun J. 2x, Vurkminovič P.

Horní Újezd/Morašice – Bystré 2:10 (1:6)

branky: Valentín K., Chaun J.

Tabulka turnaje:

1.Bystré

2.Čistá

3.Horní Újezd/Morašice

4.Litomyšl „B“

\ Mgr. Zdeněk Beneš

Muži

Splněná povinnost

Na úvod domácího trojboje jsme přivítali Radiměř, a přestože do brány musel na záskok Kubeš a nemoc k utkání nepustila ani Nádvorníka, o ničem jiném než třech bodech nebyla řeč. Tedy byla, konkrétně o nasazení, ukázání, kdo je doma pánem a takové ta silácká slova, ale ty se nám nějak nepodařilo uvést v život. A protože hosté neměli úplně dispozice, aby našeho přístupu využili ke Kubešově ohrožení, nebylo toho věru moc k vidění. O nějakou střelu se pokusili Tměj a Chmelík, ale oba, zejména Chmelík, měli v danou chvíli na výběr lepší možnosti, joako třeba otevřenou pravou stranu s Vítem v náběhu. A tak to s naším rozhodováním chodilo často. Až po půlce prvního dějství se nám podařilo udržet míč na zemi a přes střed si nahrát až k malému vápnu, kde dal Novák svým šermováním proti hostujícím obráncům čas Válkovi, který do souboje vběhl a bodlem nebo nártem poslal míč k přední tyči. O pět minut později zabojoval v běžeckém souboji Vít, nehleděl odpadnuvšího obránce reklamujícího šlápnutí a nacentroval do vápna, Novák si někde za malým vápnem míč zpracoval, přiťukl pod sebe Válkovi a ten z velkého vápna mířil přesně k stejné tyči jako v prvním případě. Z pohody nás rychle vyvedlo špatné přebírání hráčů, díky kterému měli hosté čas si připravit pozici pro nevinný centr z hloubi naší půlky, a špatný odhad Černohorskému, kterému míč skočil na ruku. Opět po týdnu jsme tedy darovali soupeři penaltu, a přestože do té doby prakticky nezaměstnaný Kubeš vystihl stranu, na přesné provedení hostujícího exekutora nedosáhl. Do půli se už nepřekvapivě nic zvláštního nestalo.

Během první čtvrthodiny druhého dějství měl dvě možnosti k vylepšení svých statistik Bureš, ale při jednom brejku po jeho pasu přestřelil vysunuvší se Černohorský, při druhém chybělo našemu útočníkovi pár centimetrů výšky, aby mohl Chmelíkův centr hlavičkovat komfortněji. Naše hra s postupujícím časem postrádala jistotu, hosté se ale naštěstí dostali jenom k několika přímákům a rohům, po odchodu Ropka a vysunutí hostujícího kapitána na hrot nás třikrát v rychlém sledu uchránily offsajdy, které se hostům nelíbily stejně jako Tmějovo hraní na zemi ve vápně, dost podobné tomu, které minule předl V. Štancl. Ten odmítl přidat pojistku špatně vyřešeným přečíslením ve vápně, na padající list Franka hostující gólman dosáhl, Tmějův pokus rozvlnil síť pouze zvrchu, a tak jsme přidali pojistku až v úplném, a už docela nervózním závěru. Odražený nebo propadlý míč na brankové čáře doběhl Vedral, předložil na malé vápno Skalovi a ten s klidem vymetl pavouky v protějším rohu. Hosté už nedostali ani možnost rozehrát, my si oddychli a můžeme zase zkusit sbírat odhodlání na příště.

 • Galerie: fotky ze zápasu
 • Sestava: J. Kubeš - V. Tměj, M. Ropek (Z. Skala), V. Štancl, M. Černohorský - B. Válek (J. Vedral), D. Štancl, M. Chmelík, J. Vít (J. Špinar) - V. Novák, F. Bureš (M. Frank)
 • Góly: B. Válek 2 (V. Novák 2), Z. Skala (J. Vedral)
 • ŽK: V. Novák

Archiv novinek a zápasových článků ze sezón:


Podporují nás
Pardubický kraj Obec Morašice Stavitelství Jokeš HRG tiskárna Nopek Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - dotační program č. VIII.