Tréninky áčka v úterý a ve čtvrtek na hřišti od 17:30. V neděli 21.4. přivítají muži na domácím hřišti od 16:30 Horní Újezd. Vyplnění docházky zde.

Tréninky a hry pro mládež se konají od pondělí do středy od 17:00.

Archiv článků

Muži

Dračí šlehy

Až ve čtvrtém jarním zápase nás čekal výjezd, a to do nepříjemného Opatova, který už léta v okrese nešetří ani góly v soupeřových sítích ani agresivitou. Čím k našemu překvapení od začátku šetřil, byla fotbalovost, spolehl se čistě na dlouhé nákopy a dlouhé auty, které se na tamějším úzkém hřišti mění ve velkou zbraň. Ne, že bychom to nevěděli, ale jako varování nezabralo ani předzápasové tématko, ani první nepřesná hlavička domácího Petruně po rohu. "Až" v 8. minutě jsme se přes náš dobrý herní obraz přesvědčili, že opatovská taktika má své opodstatnění, protože stačil další aut, který prošel po zemi přes několik nedůrazných nohou až ho na zadní tyči uklidil do prázdné ostrostřelec Kalánek. Naši odpověď na laciný gól zkusil obstarat Halsbach se Skalou, když prvně jmenovaný podržel a předal míč před vápnem, druhý se do něj balonem na noze vběhl, ale jeho zakončení z penalty bylo zblokované v samém zárodku. O chvíli později střílel zpoza vápna D. Štancl, jeho sraženému pokusu ale chyběly dva metry, stejně jako dobíhajícímu Halsbachovi. Následný roh domácí odhlavičkovali pouze k Pirklovi, ale jeho utěšený projektil z 20 metrů bohužel mířil přímo na gólmana. Ve 25. minutě se nám podařilo nasměřovat přímák do vápna na hlavu Franka na zadní tyči, ale jeho zakončení Šenkýře v opatovské brance příliš nezaměstnalo. Plné nohy práce měla chvíli na to naše pravá strana, ale po přízemním centru opisujícím malé vápno to jenom zahučelo. O chvíli později, ale přišla naše nepřesná rozehra do útoku, nezachycená průnikovka a Novákův pozdní skluz ve vápně. Jen pravidlo o dvojitém trestu ho uchránilo červené karty, ale Špinar nedokázal vymazat ani ten první trest, domácí Bartoš ho z penalty poslal na druhou stranu a po půl hodině otevřel Csaplárově pasti dveře dokořán. Naši největší dosavadní šanci připravil o chvíli později hříšník Novák pro Víta, když mu 50 metrovém sólu po levé straně a středem nachystal výsostnou pozici tváří v tvář gólmanovi, který ale proti zakončení našeho křídelníka na přední tyč předvedl výborný zákrok. Těsně před poločasem domácí vypustili i své krakeny, když si u středového kruhu neodpustili zbytečný a tvrdý faul na Franka dávno po odehrání míče. Nepřesný centr do vápna soupeř odvrátil zpět na nějakých 25 metrů od brány, kde se do něj z plného běhu vložil Ondráček a do vinglu a do šatny otevřel náš gólový účet v tomto zápase a svůj v této sezóně. Vysvětlení sudího, proč v souladu s nastaveným karetním metrem neudělil za předcházející faul žlutou kartou, bylo prosté: "Vždyť jste dali gól, ne?"

Dali no, samozřejmě nám to do druhého poločasu vlilo krev do žil, ale za prvních 20 minut jsme z naší převahy vytěžili pouze krásně vykombinované nadějné a nedotažené pozice Víta, a střelu Pirkla zevnitř vápna, kterou opět skvěle vytáhl domácí gólman. Ale domácí pro změnu karetní benevolence povzbudila v páchání beztrestných faulů, jako když se Petruň po rohu mimo souboj ohnal po našem kapitánovi. Domácím se jejich zákroky ve "spolupráci" s pár výroky sudího (v prvním poločase výborného) podařilo naši převahu mezi 60. a 70. minutou rozmělnit, a nebudeme ze sebe dělat Mirky Dušíny, taky si od nás vyslechli i horší nadávky než Dlouhé Bidlo nebo Štěrbináč. Opatov byl nadále vepředu bezzubý, zato my jsme se čtvrt hodiny před koncem konečně a zaslouženě zakousli, když Kopecký po odvráceném centru přiťukl ve vápně Pirklovi, který svůj pokus levačkou umístil přesně do šibenice. Nucené vysunutí Nováka do zálohy po vystřídání Víta mělo být tím, co nám pomůže využít momentum na naší straně, to ale soupeř po pěti minutách zchladil, když se Kalánek po chybě do té doby nepřekonatelného Černohorského dostal sám před Špinara a přesným zakončením obnovil v domácích víru ve fotbalového Boha, kterého jsme měli v předešlých pasážích naší nedušínovskou nespokojeností s jejich hrou urazit. Ať si každý věří v co chce, podle nás to v 82. minutě nebyl Bůh, ale naše chyba a soupeřova efektivita, která otočila kormidlo zápasu fotbalově nespravedlivývm směrem. A zcela prokazatelně to byl o dvě minuty později Ondráček, kdo si seběhl k odhlavičkovanému autu za vápnem, aby podruhé v zápase zaúřadoval krásným volejem, tentokrát přízemním, přesně k tyči. A byl to On, Dráček, kdo tím zaokrouhlil své áčkové góly na 10. Ale aby bylo spravedlnosti a emoční horské dráze opravdu učiněno zadost, přišla za další dvě minuty akce Nováka s Pirklem po pravé straně. Prvně jmenovaný posunul míč k penaltě, odkud ho do stejného místa jako Ondráček uklidil skluzující J. Štancl. Kdyby se rozhodl za měsíc slavit příchod potomka s takovými emocemi jako vítězný, a jinak svůj celkově 30. morašický gól, patrně by se ve špitále spustil alarm, takhle maximálně přijde na pár dní o hlasivky. Domácí jsme v závěrečné pětiminutovce pustili pouze k nepřesné střele zpoza vápna, naopak v druhé a poslední nastavené minutě se vydal Novák vstříc srovnání svého penaltového miniúčtu v zápase. Asistence do statistik, jejichž průběžný celoroční stav najdete mezi fotkami, se mu sice nezapočítá, ale penaltu si průnikem po brankové čáře vykoledoval. Při krátké poradě Kopecký odmítl navýšit věk nejstaršího morašického střelce, Ondráček odmítl hattrick, a tak se pojistky ujal Pirkl. Po jeho úspěšné exekuci už se ani nerozehrávalo a jeden z našich nejlepších výkonů i i fotbalových zážitků za poslední dobu tak dostal tříbodové razítko. S takovým se i na špunty na kolenu snáze zapomíná.

 • Galerie: fotky ze zápasu
 • Sestava: J. Špinar - V. Novák, M. Černohorský, D. Ondráček - J. Štancl (M. Ropek), D. Štancl, Z. Skala, T. Pirkl, J. Vít (V. Štancl) - M. Frank (F. BUreš), F. Halsbach (J. Kopecký)
 • Góly: D. Ondráček 2, T. Pirkl 2 (1xpen., 1xJ. Kopecký), J. Štancl (V. Novák)
 • ŽK: D. Ondráček, V. Novák
Muži

Čtyři Lněničkové, tři Štanclové, dva góly, jeden bod

Druhý týden po sobě u nás byl v minutě výkopu zápasu přítomen pouze hlavní rozhodčí, narozdíl od minulé neděle to tentokrát ovšem nebylo v plánu, a tak se začátek očekávaného derby s Cerekvicí o 20 minut posunul. Což vzhledem k srpnovému počasí trápilo maximálně hráčen, diváci jako by s tím počítali, protože během akademického čekání se naše hlediště znatelně doplnilo. A lidé lačnící fotbalových zážitků klidně mohli přijít až o půl páté, protože tou dobou bylo z taktické šachové hry ukrojeno 10 minut, když se sražený roh dostal na vápno k Pirklovi, který míč napálil mírně nad. Pravda je, že byl v mezičase žlutě ukrojen také Klát Kopeckým, ale to s fotbalovým zážitkem moc společného nemělo. Hostující "Haraslín" se nám mohl pomstít ve 14. minutě, kdy dostal trochu prostoru ne levé straně vápna, ale jeho křížná střela ke zděšení všech morašických, kromě Fučíka, orazítkovala tyč. Navíc s takovým odrazem, že Rusnáka nedělilo moc od nešťastné teče do vlastní brány. Kromě středopolské naháněné a kočkované cerekvického Lorence a našeho Ondráčka hra pokračovala bez šancí až do 25. minuty, kdy Halsbach udržel balón a vyslal do nájezdu Víta. Ten se bohužel prvním dotykem vyhnal mimo ideální pozici, přesto jeho křížné přízemní zakončení působilo jako nejnadějnější letošní řešení samostatného úniku. Obraz hry nezměnila ani občerstvovací pauza a tak když to nešlo ze hry, pomohli jsme si standartkou. Několika auty jsme se postupně dopracovali k rohu, Vítův centr D. Štancl omylem propustil za sebe k penaltě, kde naštěstí číhal na volej připravený Novák, který po zemi propálil houštinu těl před sebou a v 38 min. nás poslal do vedení. Chvíli na to Rusnák vyslal výkopem přes celé hřiště do úniku opět Víta, který doslovně poslechl trenérův příkaz, bohužel, a nepřesně vystřelil, i když situace možná zrovna volala po konzervativnějším řešení. Vzápětí, tj. 2 minuty před pauzou přišel trest, když Novák nejprve dobrým obranným zákrokem překazil v našem vápně Klátovi zakončení, ale vzápětí byl o míč obrán, hosté poslali do našeho malého vápna přízemní centr, který nerušeně došel až na zadní tyč, kde měl jednoduchou pozici Klesal, narozdíl od J. Štancla nepočítající s odpískáním předchozího souboje. Do kabin se šlo tedy smírně.

A z kabin už se šlo bez M. Kopeckého a Bureše, které vyřadily zdravotní problémy. Nový muž Lněnička (míněn náš Patrik, který je pouze vzdáleně příbuzný pouze s jedním ze tří cerekvických Lněničků) se uvedl bodlem z vápna, které ovšem poslalo míč nad bránu, vykoledovanou žlutou kartou pro chybně vybíhajícího Vostrčila i policejním zásahem proti Lorencovi, který v přerušené hře takticky odmítl odevzdat Novákovi balón, aby ho vzápětí netakticky kopl přes prsty. Preciado za menší přestupek letěl, tady to sudí vyřešil šalamounsky (vzhledem k prokázaným "koulím" v minulých zápasech až alibisticky) žlutou na obě strany. V mezičase se nám i bez holé, místy až magnetické hlavy Ropka podařilo ubránit cerekvické rohy, ale bohužel i nevyužít Lněničkovy dlouhé auty. Po prostřídání hostující strany a našem vysunutí Pirkla do zálohy to vypadalo, že budeme mít navrch, ale nucené stažení vyčerpaného Víta i řada nepřesností ve finální fázi nás do vyložené šance nepustili. Po uplynutí 75 minut v rychlém sledu dvakrát zakončoval J. Štancl, zejména jeho druhá střela zevnitř vápna, která skončila po bloku na boční síti přední tyče, dohnala ochozy k typickému "oooou". Na druhé straně hasil jeden brejk po Vostrčilově výkopu žlutě Černohorský a další dva výběhem mimo vápno Rusnák. Ten první z nich vypadal úplně na levačku, Klátův lob naštěstí skončil rovněž jen na boční síti, a zpětně se dá říct, že náš gólman svému krajanovi na 25 metrech krásně zmenšil střelecký úhel. Ten druhý výběh byl milimetrově přesný a také emočně nabitý, neboť na hřišti se již tou dobou drahněkrát varován beztrestně verbálně projevoval hostující Řehák a něco mu na tom zákroku nehrálo. Nám zase něco nehrálo na Novákově "faulu", který si na nějakých dvaceti metrech vymodlil právě Řehák, ale Válek poslechl hlas srdce a poslal míč do rodného Újezdce. Vzdor naskočivším hlavičkářům J. Kopeckému, Frankovi a V. Štanclovi se neujaly ani naše rohy, a tak nakonec vcelku poklidné derby skončilo zaslouženou remízou, ze které jsou ale pochopitelně nadšenější hosté.

 • Galerie: fotky ze zápasu
 • Sestava: L. Rusnák - M. Černohorský, T. Pirkl, V. Novák - J. Štancl (V. Štancl), D. Štancl, D. Ondráček, M. Kopecký (Z. Skala), J. Vít (M. Frank) - F. Halsbach (J. Kopecký), F. Bureš (P. Lněnička)
 • Góly: V. Novák (J. Vít)
 • ŽK: M. Kopecký, P. Lněnička, M. Černohorský
Starší žáci

Pokračujeme v čele

V sobotu jsme v Opatovci, kde hraje své zápasy Koclířov, rozehráli jarní část sezóny. Navzdory špatnému terénu se nám herně zápas podařil, vytvořili jsme si mnoho gólových šanci a soupeře k ničemu vážnějšímu nepustili. Horší už to bylo se zakončením. V prvním poločase jsme dali pouze jednou branku, ve druhém jsme byli malinko efektivnější, i když nám musel pomoct i soupeř, a nakonec jsme vyhráli 4:0.

 • Sestava: Petr Kovář - Jan Kopecký, Lukáš Mach, Pavel Šprojcar, Josef Rosypal, Štěpán Němec, Patrik Novotný, Jan Kvapil, Josef Peška, Matyáš Bulva, Filip Flídr, Jakub Dvořák, Daniel Branda, Matyáš Vomáčka
 • Góly: Filip Flídr 2, Matyáš Bulva, vlastní
Muži

Vítězní domácí hosté

Bylo to až nečekané martýrium, domluvit a nechat si schválit náhradní místo utkání se soupeřem z Vendolí, ale nakonec se rozhodlo, že budeme hosty na našem vlastním hřišti. Narůstající absenci, především v zadních řadách, vyřešilo nasazení Pirkla na pozici stopera. Stejně jako minulý týden to byl boj s větrem a naší chladnou, nebo spíše horkou hlavou, nevyvarovali jsme se totiž zbrklých a nevynucených ztrát, ale i díky slabému napadání „domácích“ jsme měli více ze hry my. Hned zkraje utkání se po Vítově přízemním centru na přední ocitl v šanci D. Štancl, který z těžkého úhlu sice překonal brankáře, ale netrefil bránu. Vít měl záhy největší šanci zápasu (včetně následujících akcí vedoucích ke gólu), když se po Nádvorníkově průnikovce řítil úplně, ale úplně sám na gólmana, jenže místo střely zvolil velmi nepřesnou a velmi alibistickou přihrávku na vedle něj / za ním dobíhajícího Lněničku. Vendolí prověřilo naši obranu dvakrát v rychlém sledu až po čtvrthodině hry, ale po sérii nedorazů uhasil situaci zdánlivého nájezdu rychle se zjevivší Novák a poté Špinar včasným výběhem na roh vápna přibrzdil postup soupeře, aby si následně ještě pro odražený míč doběhl k rohovému praporku a tam zkušeně vytloukl na protihráči aut. Na druhé straně si mohl Vít zopakovat téměř totožný samostatný nájezd, tentokrát po Skalově pasu, ale výsledek dopadl úměrně jeho náskoku na soupeře. Ten byl menší než prve, a proto tentokrát skončil jeho liknavý postup už před vápnem. Gólu jsme se nakonec dočkali z původně ne až tak nebezpečné situace, když Černohorský našel na 20 metrech volného Nádvorníka, jehož relativně slabou střelu tečoval obránce mimo dosah gólmana. Blízko k zapsání asistence byl i náš brankář Špinar, který odkopem vyslal do nájezdu Bureše, ale ten při sprintu z vlastní poloviny dostihl balón až v těsné blízkosti „domácího“ gólmana, který mu včas zmenšil střelecký úhel. Rovněž druhý gól nebyl z kategorie nejnebezpečnějších, když po rozehrání autu střílel Nádvorník na dlouhou nohu zpoza vápna a ke správnému umístění střely mu opět pomohla teč obránce. O autové vhazování se postaral Skala, který se tak přehoupl přes 50 asistencí v morašickém dresu. Do konce poločasu mohl soupeř snížit ztrátu po standardní situaci, když na zadní tyči zůstal nehlídaný hráč, ale ten byl nejspíš sám natolik překvapen, že vůbec netrefil míč ideálně, a tak jsme šli do kabin s dvoubrankovým vedením.

Budeme-li brát v úvahu nástup do druhého poločasu bezprostředně po zahájení, ten nám vyšel náramně, když kombinaci čítající asi 20 přihrávek zakončil dnes střelecky aktivní Nádvorník, ale jeho střela byla na dokonání hattricku až příliš krásná, jen olízla tyč u pravé šibenice. Tolik k náramnému nástupu. Vendolí na nás oproti prvnímu poločasu vyvíjelo větší tlak a dostávalo se do brejkových situací. Po jedné, možná přísně, zastavené akci dostal soupeř možnost standardní situace, odražený míč se dostal na vápno k „domácímu“ kapitánovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě a částečně tak odčinil své smolné teče v prvním poločase. Netrvalo ani tři minuty, kdy hráč Vendolí po autovém vhazování dostal příliš času na centr, kterým našel na zadní tyči úplně volného spoluhráče a ten se zblízka nemýlil. A rázem bylo srovnáno. Ihned po rozehrání jsme se mohli vrátit do vedení, když Nádvorník heroicky pláchl po pravé straně a centrem hledal Bureše, který však zakončoval levou a dlouhou nohou těsně vedle zcela odkryté brány. Chvíli na to Nádvorník dostal druhou šanci na zkompletování hattricku, ale jeho dobře mířený volný přímý kop dokázal nečekaně pružný gólman vyrazit. V další velké šanci se ocitl Bureš po centru Franka, ale proti jeho hlavičce se opět vytáhl brankář soupeře. Tento zákrok nám však zajistil dvojici rohových kopů, přičemž u druhého J. Štancl natolik otravoval „domácího“ kapitána v závaru před brankou, až se od něj míč odrazil a pomalu dokutálel do sítě. Navýšit vedení mohl po dalším rohu zrovna naskočivší Ondráček, ale jeho hlava směřovala přímo do náručí brankáře. Slabší chvilku si u vlastního vápna vybral D. Štancl nepřesnou přihrávkou, ale podržel ho Špinar, když se vytáhl proti střele z hranice vápna. A protože na konci zápasu z dobré pozice J. Štancl přestřelil bránu, skončilo utkání naší těsnou výhrou 3:2. Nač si to uhrát jednoduše, když to jde složitě. Příští neděli nás od 16:00 čeká sousedské derby s Cerekvicí, které máme z podzimu co vracet, tak nás přijďte podpořit.

 • Sestava: J. Špinar – V. Novák, T. Pirkl, M. Černohorský – J. Vít (D. Ondráček), D. Štancl, T. Nádvorník, J. Štancl, Z. Skala (J. Kopecký) – P. Lněnička (M. Frank), F. Bureš
 • Góly: T. Nádvorník 2 (M. Černohorský, Z. Skala), vlastní
Muži

Vítr je příznivý

Hned v prvním jarním zápase nás čekal přímý souboj o druhé místo s Dlouhou Loučkou. Naše obranné řady vyztužil po téměř dvou letech v mistrovském zápase Chmelík, doufejme že ne naposledy, a na poslední chvíli ze sestavy vypadl Halsbach, kterého vyřadil zraněný kotník. První poločas jsme čelili i silnému protivětru, ale jak se později ukázalo, ten byl nakonec s námi. Více na míči byli hosté, kteří však většinu akcí řešili dlouhými míči za obranu, ty však ve většině případů posbíral včasným výběhem Rusnák. V úvodu zápasu jsme museli přečkat i pár nepříjemných rohových kopů, ale k přímému ohrožení branky to nevedlo. S neúspěchem se potkali také volné přímé kopy rozehrané okolo našeho vápna. Rovněž gólman hostů mohl být celkem v klidu, protože kromě slabé hlavy D. Štancla po standardní situaci a pomalé Vítovy finální přihrávky na hranici vápna jsme nebyli pro soupeře nebezpeční. Jako kdyby nám chybělo sebevědomí a klid na kopačkách a zbrklé ztráty nám ubíraly sil. Přesto ale přišel pro hosty poměrně tvrdý direkt, když před odchodem do kabin po jedné z mála pěkných kombinací sklepl M. Kopecký Vítovi, který svým typickým pasem za obranu hledal Nováka. Za normálních podmínek by hostující gólman byl nejspíše u míče dřív, ale ten se ve vzduchu zastavil příhodně pro Nováka, který následně vyběhnutého brankáře přehodil a zajistil nám trochu nečekané vedení.

Ve druhém poločase se karta obrátila, ne však, že by to vedlo k velkému nárůstu šancí. Byli jsme to ale tentokrát my, kdo diktoval tempo hry a soupeře jsme vůbec nepustili na dostřel Rusnákovy brány, který kromě jednoho včasného výběhu byl prakticky bez práce. Blízko gólu byl Nádvorník, ale jeho střela z volného přímého kopu šla těsně vedle brány. Určitý klid nám přinesl druhý gól. Nejprve J. Štancl podržel dlouhý balón v hostujícím vápně, pomohl si se Skalou, který přihrávkou podél vápna našel nabíhajícího D. Štancla a ten střelou z první uklidil míč přímo do šibenice. Klidný v tomto zápase ale nebyl Černohorský, který později příliš váhal s přihrávkou dopředu, až zvolil pomalou přihrávku dozadu, kterou zachytil napadající útočník. Hosté se řítili ve dvou téměř sami na Rusnáka, první útočník hledal v příhodnější pozici volného Neumanna, ale toho zradil terén a místo snížení poslal lehce nadskočený míč pouze do břevna plně odkryté brány. Třeba uznat, že kromě této tutovky a možnosti snížení skóre, mohla přijít další komplikace, když rozhodčí odpustil Nádvorníkovu druhou žlutou kartu za stažení protihráče u autové čáry. O druhou žlutou si koledoval rovněž Špinar, který nejprve místo přihrávky na volného Franka nebo Víta volil kličku do dvou hráčů a při následném pokusu o střelu sestřelil včas předskakujícího obránce. Poslední slovo si mohl vzít dnešní trenér J. Kopecký, který se objevil úplně sám před gólmanem po Černohorského nákopu z půlky hřiště, ale jen o krok nedosáhl na míč. Byl to spíše boj než fotbal, ale i takové zápasy jsou. Hlavní je, že se nám do tabulky přičítají důležité tři body a my se tak posunuli na druhé místo. Příští týden nás čeká Vendolí. To nás z důvodu rekonstrukce zázemí požádalo o pořadatelku, kterou nám následně STK OFS Svitavy zamítlo, a tak termín a místo konání utkání je zatím ve hvězdách.

 • Sestava: L. Rusnák – M. Černohorský, M. Chmelík, M. Ropek (M. Frank) – J. Vít, D. Štancl, M. Kopecký (J. Špinar), T. Nádvorník, V. Novák – J. Štancl, Z. Skala (J. Kopecký)
 • Góly: V. Novák (J. Vít), D. Štancl (Z. Skala)
 • ŽK: T. Nádvorník, J. Vít, M. Ropek, J. Špinar
Obecné

Zimní "spánek"

Ani v zimě nelenili naši trenéři ani sportovci. Pondělky patřily v naší tělocvičně školičce pod vedením Jirky Famfulíka, který tu měl každý týden kolem 10 dětí mezi 4. a 5 . rokem. Mladší přípravka trénovala v úterý v počtu 8-12 dětí, před Vánoci absolvovala dva turnaje, jeden v Poličce a druhý v Proseči. V únoru měla také jeden vzorový trénink s trenérem GTM OFS p. Mokrejšem. Starší přípravka trénovala středy v ještě větším počtu (cca. 10-15 dětí), v lednu a únoru odehrála dva přípravné zápasy s Litomyšlí, oba se podařilo vyhrát, když jsme zaskočili soupeře bojovným výkonem. Ze skalpu Litomyšle byli kluci nadšeni a dodalo jim to motivaci do jarní přípravy. V obou kategoriích je netrpělivě vyhlíženo příznivé počasí pro trénink na hřišti, protože při větším počtu je tělocvična přece jenom malá.

Mladší žáci trénovali pravidelně v dolnoújezdské hale spolu s Horním Újezdem a pravidelně obráželi halové turnaje. 13.1. na turnaji ve Svratce prohráli v semifinále na penalty s pozdějším vítězem, ale stejným způsobem si nakonec vybojovali "bednu" v zápase o 3. místo. 28.1. si v Poličce připsali 3 výhry z 5 zápasů, 17.2. v Bystřici na Pernštejnem skončili 5. ze 7 účastníků. 24.2. jim příznivé počasí umožnilo turnaj na UMT v Dolním Újezdě, kde zaostali pouze za domácím družstvem. 2.3. obsadili 3. místo v Městečku Trnávce, 16.3. skončili 4. na šestičlenném turnaji v Litomyšli.

Starší žáci trénovali v hale v Poličce se svými sebranickými vrstevníky. Zúčastnili se i několika turnajů, se kterými po herní stránce panovala až překvapivá spokojenost, i když se výsledky ne vždy dostavily. V mixovaném týmu s několika dorostenci odehráli i zajímavé venkovní utkání s mladším dorostem z Jehnědí, kterému podlehli 3:5, v odvetě ho pak porazili 5:2. Přípravu momentálně zakončují s mladšími žáky na společném soustředění v Dolní Čermné.

Do kategorie starších žáků spadá i Marťa Famfulíková, která podzim strávila ve Vysokém Mýtě. Její působení zde, i na krajských výběrech, nezůstalo bez povšimnutí, a tak začátkem března přestoupila do FK Pardubice, se kterými bude objíždět republiku v rámci 1.ligy starších žákyň (hned první zápas ji čekal až v Plzni). Nezbývá než poděkovat za krásnou stopu našeho oddílu v těchto fotbalových patrech a popřát jí i jejímu týmu hodně štěstí.

Muži se od začátku přípravy potýkali s nečekanými početními problémy, slabá docházka na tréninky v morašické tělocvičně vrcholila v přípravných zápasech na UMT v Litomyšli, kde základní jedenáctka vždy krystalizovala teprve pár hodin před zápasem, a to ještě za pomoci dorostenců nebo ochotných "přátel na telefonu". Těžko tak z výsledků něco vyvozovat, byly to prohry 2:3 s Cerekvicí a 1:2 s Libchavami a výhry 3:2 s Pomezím a 5:0 se Sebranicemi. V zápase s Libchavami nám mimochodem přišel pomoct doplnit počty Martin Ropek ml., a ani kronikář oddílu pan Nepraš si nepamatuje, že by v morašickém dresu někdy nastoupili otec a syn společně. V neděli 24.3. přivítají přímého konkurenta v boji o přední příčky z Dlouhé Loučky. A díky rekonstrukci zázemí ve Vendolí si naši fanoušci budou moci dlouhou pauzu zkraje jara vynahradit, protože týden po Dlouhé Loučce k nám na velikonoční sobotu v 15:30 zavítá právě celek z Vendolí a o další týden později, v neděli 7.4. startuje v 16:00 sousedské derby s Cerekvicí. Nejpozitivnějším momentem přípravy bylo určitě početné soustředění v Daňkovicích, kterého se zúčastnilo 27 bývalých i současných hráčů. Týden po něm jsme s nejistotou vyhlíželi obnovený obecní ples s naším spolupořadatelstvím, ale akce dopadla nad naše očekávání a těšíme se na další. Stejně jako se těšíme na pravidelné setkávání během jara na čerstvě dopískovaném fotbalovém hřišti s novým občerstvením.

Muži

Vítězná generálka

V posledním přípravném utkání před začátkem jarní části okresního přeboru jsme poměřili síly s mužstvem ze Sebranic. První poločas naznačil, že to nebude jednoduchý zápas, neboť naší nedůsledností a místy laxním obsazováním jsme soupeři dovolili více šancí, než bylo zdrávo. Naštěstí napříč celým poločasem žádnou nevyužil, ale jedna střela do tyče, druhá těsně vedle a samostatný nájezd lapený Rusnákem byly jistým vykřičníkem. V tomto směru jsme byli úspěšnější. Když se nepodařilo využít žádný z dobře kopnutých Vítových rohů, proměnil svůj nájezd Nádvorník, který si na půlce obhodil posledního hráče a po obstřelení gólmana nám zajistil vedení. Vedení navýšil M. Kopecký, který zužitkoval přihrávku pod sebe od Nováka po kombinaci na pravé straně. Na míči jsme sice byli lepší, ale některá zbrklá rozhodnutí nám zkazila vytvoření si více šancí, a tak se již nic nezměnilo.

Jaký to paradox, že jsme soupeři nechávali více prostoru a umožnili mu více kombinovat, ale Špinar, který se postavil do brány na druhý poločas, nemusel vytáhnout jediný zákrok. Naše útočné snahy byly velmi podobné těm v prvním poločase, kdy občas stačilo zachovat chladnou hlavu, ale nějakou tu fotbalovost jsme také ukázali. A k tomu přidali ještě tři góly. Nejprve se po dobře sehraném autovém vhazování protlačil do vápna Novák a zakončil přesně na zadní tyč. Poté vyslal Nádvorník mezi obránci do samostatného úniku M. Kopeckého a ten se nemýlil. A náš třetí nájezd v zápase proměnil J. Štancl po přihrávce od D. Štancla. Zimní přípravu jsme tak zakončili vysokou výhrou. Příští týden přivítáme na domácím hřišti od 15:00 Dlouhou Loučku, na kterou ztrácíme dva body a je jasné, že nás nečeká nic lehkého.

 • Sestava: L. Rusnák (J. Špinar) – M. Frank, J. Kopecký, M. Ropek, V. Novák, D. Štancl, T. Nádvorník, J. Štancl, J. Vít, F. Bureš, F. Halsbach, M. Kopecký, M. Černohorský, V. Štancl
 • Góly: T. Nádvorník (D. Štancl), M. Kopecký (V. Novák), V. Novák (F. Bureš), M. Kopecký (T. Nádvorník), J. Štancl (D. Štancl)
Muži

Dobří Milani se vracejí?

Do třetice na umělce, tentokrát s Pomezím. Naši úzkou sestavu (doufejme, že dočasně) jsme pro změnu doplnili hráči, řadící se již do kategorie staré gardy, Chmelíkem a Klementem. Nutno ale říci, že i bez nich bychom na tom nebyli hůře než soupeř, který neměl jediný kus na střídání. První poločas patřil nám, Špinar v bráně byl prakticky bez práce. Jediným vykřičníkem byli dva nebo tři rohy, kdy soupeř téměř nikým neobsazen hlavičkoval, ale naštěstí pro nás nemířil vůbec přesně. Do vedení jsme se dostali poměrně brzo, když obránci pod nohou prošla přihrávka ze středu hřiště a Bureš samostatný nájezd proměnil. Dva góly během chvíle obstarali nejprve Frank, který si po Rusnákově přízemním centru narazil s gólmanem, aby měl přeci jen větší jistotu, že na jeho dorážku už nedosáhne, a Lněnička, který svojí slabší pravačkou umístil vyraženou střelu D. Štancla pod břevno. První poločas byl ukončen předčasně, neboť pana rozhodčího volala příroda, ale o tento čas jsme ochuzeni nebyli.

Rotace v sestavě a pozicích měla zásadní vliv na naší nabídce, obsazování hráčů a klidu na míči. Tím jsme dali „bétřídnímu“ soupeři dostatek prostoru na klidnější kombinaci na středu hřiště a rozdávání míče na svá rychlá křídla. Kontaktní gól přišel po chybě D. Štancla, který u lajny neodkopl ani neudržel balón a útočníci akci dva na nikoho bezpečně proměnili. Pomezí snížilo na rozdíl jediného gólu, když Špinar neudržel centr z přímého kopu v náruči a nikdo z našich hráčů nedobíhal dorážejícího útočníka. Mezitím nás však Špinar podržel jedním vychytaným samostatným nájezdem. Šance ale byly i na druhé straně, ale Lněnička nejprve střílel do tyče, podruhé při rodícím se úniku byl včas zakřižován, Bureš při závaru ve vápně střílel z polootočky těsně vedle, stejně tak Nádvorník z hranice vápna. Další kanadské body v zápase si připsali Rusnák s D. Štanclem, když prvně jmenovanému se „nepovedl“ centr, ale přihrávkou po zemi našel mezi obránci svého spoluhráče, který zakončil mimo dosah gólmana. Konečně výhra, konečně povedený výkon, škoda výpadku. Jen ještě ta docházka.

 • Sestava: J. Špinar – L. Rusnák, M. Chmelík, V. Novák, J. Vít, D. Štancl, T. Nádvorník, J. Štancl, P. Lněnička, Z. Skala, F. Bureš, M. Frank, J. Kopecký, M. Klement
 • Góly: F. Bureš (D. Štancl), M. Frank (L. Rusnák), P. Lněnička (D. Štancl), D. Štancl (L. Rusnák)
Muži

V neděli s rodinou

Druhé zimní přátelské utkání na UMT v Litomyšli jsme sehráli s prvním týmem sousední okresní soutěže Libchavami. Naše sestava se během 24 hodin před výkopem opět povážlivě ztenčila, tak jsme opět sáhli do rodinných zdrojů, tentokrát nás doplnil Martin Ropek mladší. A jakkoli máme naše půlstoleté dějiny podrobně zmapované, společný start otce se synem v nich dosud chyběl. Početně jsme bohužel po kotníkové eskapádě M. Kopeckého byli zase brzo na původním stavu. Po většinu zápasu měl více ze hry pohyblivější soupeř, hlavně díky středním záložníkům. Naši ojedinělou, a tudíž největší šanci prvního poločasu zaznamenal Ropek starší, ale odražený míč po vlastní hlavičce napálili pouze do břevna. Na konci první půle jsme prohrávali 1:0, když útočník prostřelil po úniku ze strany Rusnáka.

Hned zkraje druhé půle jsme mohli nabrat vyšší ztrátu, ale buď nás zachránilo břevno nebo Špinar. Libchavy se nakonec druhého gólu dočkaly, když jsme při autovém vhazování na půlce špatně rozebrali protihráče a následnou akci nedokázali zastavit. Výsledek korigoval Novák, který při presování zachytil špatnou rozehru brankáře a zakončil do odkryté brány. Na skóre se už nic nezměnilo, neboť D. Štancl po rohu hlavou netrefil šibenici, Rusnák přehodil vše, co mu stálo v cestě, a ani soupeř žádnou ze svých útočných akcí nedotáhl do zdárného konce. Ze zimní přípravy tak máme stále pomyslných nula bodů a stále je co zlepšovat, nejprve ze všeho docházku.

 • Sestava: L. Rusnák (J. Špinar) - D.Ondráček, M. Černohorský, M. Ropek st., J. Vít, D. Štancl, J. Štancl, V. Novák, Z. Skala, M. Kopecký, J. Kopecký, P. Lněnička, M. Ropek ml.
 • Góly: V. Novák
Muži

Slovenské představení

Na první přátelské utkání zimní přípravy na UMT v Litomyšli se nám vlivem nemocí ze soustředění a plesu tak rozpadla sestava, že jsme sháněli hráče téměř od Šumavy k Tatrám. Naše slepená jedenáctka brzo nabrala dvougólové manko, které se kolem přestávky podařilo umazat. Nejdřív navázal Halsbach na své podzimní střelecké manévry, když zblízka dokončil práci slovenského hosta Petera "Pelého" Zaujece, aby po přestávce novic v našem dresu krásnou ranou zpoza vápna srovnal. Jen houšť takových bratranců. V poslední čtvrthodině nás pak viditelně sehranější i nesmyslně nervóznější soupeř připravil nejprve o Rusnáka, snad pouze dočasně, a poté i o "bod", když využil jednu ze svých šancí. Tak trochu přátelák za trest, který ukázal především to, že je na čem pracovat.

 • Sestava: J. Špinar - M. Ropek, J. Kopecký, L. Rusnák, D. Ondráček, D. Štancl, J. Štancl, J. Vít, T. Huryta, F. Halsbach, M. Frank, M. Kopecký, P. Zaujec
 • Góly: F. Halsbach (P. Zaujec), P. Zaujec (D. Ondráček)
Obecné

Zimní příprava

Plán zimní přípravy

ÚT 16.1. 18:00 - první trénink v tělocvičně, poté každé úterý a čtvrtek

PÁ 16.2. - NE 18.2. - soustředění v Daňkovicích

ČT 22.2. 17:30 – trénink na UMT v Litomyšli

PÁ 23.2. 19:00 – Obecní ples v Morašicích na rychtě

NE 25.2. 14:00 - přátelák s Cerekvicí na UMT v Litomyšli

ČT 29.2. 17:30 – trénink na UMT v Litomyšli

NE 3.3. 11:00 - přátelák s Libchavami na UMT v Litomyšli

ČT 7.3. 17:30 – trénink na UMT v Litomyšli

SO 9.3. 15:00 - přátelák s Pomezím na UMT v Litomyšli

ČT 14.3. 17:30 – trénink na UMT v Litomyšli

SO 16.3. 13:00 - přátelák se Sebranicemi na UMT v Litomyšli

NE 24.3. 15:00 – první jarní mistrák s Dlouhou Loučkou v Morašicích

Obecné

Ohlédnutí za mládím

Starší žáci 

Starší žáci začali sezónu nově v souklubí tří vesnic: Morašice, Horní Újezd a přidaly se Sebranice. Kádr se tím rozšířil natolik, že by se dal hrát i klasický fotbal v jedenácti, ale protože se na okrese nenašlo dost takto početných týmů, zůstali jsme v přeboru 8+1. Na začátku nikdo nevěděl, jak to bude fungovat, ale všechno dobře dopadlo, trénovali jsme jednou týdně společně, jednou zvlášť a zápasy se nám dařily -  sedm vítězství, jedna remíza a jedna prohra nás zatím řadí na první v tabulce. Nejlepším střelcem byl s 8 góly sebranický Štěpán Němec. Do jarní části máme určitě co zlepšovat, ale zdá se, že hráči si udělali dobrou partu, kterou na jaře přenesou na hřiště. 

Miloš Kopecký

Mladší žáci

Do podzimní části soutěže jsme nastupovali s rozpaky a lehkou nejistotou. Přeci jen vítězství v minulém ročníku bylo příjemné, ale i zavazující. Tahouni týmu z minulé sezóny nám odešli o kategorii výš a dvě velké opory této věkové kategorie nám odešli do SK Vysoké Mýto. Všem těmto hráčům jsme velice vděčni za to, co jsme se mohli od nich naučit. První zápasy nás velice příjemně překvapily. Soupeře jsme herně i výkonově přehrávali. Čtyři duely, čtyři vítězství a skóre 25:6. Až poté jsme ztratili první body s favoritem soutěže z Bystrého díky remíze. Ještě slabší moment jsme si vybrali v následujícím kole na domácím hřišti, hlavně díky marodce klíčových hráčů, a to prohrou se Sebranicemi. Následující dvě kola jsme už bravurně zvládli, a proto přezimujeme na druhém místě tabulky. Náš nejlepší střelec, Šimon Flídr, je pak s 12 góly průběžně třetí v naší soutěži. A co do nového roku? Zlepšit technické dovednosti, orientace a pohyb po hřišti a zapracovat na fyzičce. Ale prdla...Aby to ty naše kluky a holky stále\ bavilo, byli sami se sebou spokojení a veselí, rádi se za námi vraceli, a hlavně ať se nám i Vám vyhýbají zranění a jsme zdraví.

Martin Kovář

Mladší přípravka

Pro sezónu 2023/2024 nám odešla téměř polovina stabilního kádru z minulého ročníku do starší přípravky a já zde nebudu tajit naše předsezónní obavy, jak s poměrně úzkým a nezkušeným týmem zvládneme podzimní část. Rovnou vám řeknu, že obavy nebyly na místě. Podařilo se nám velmi dobře zapojit děti z fotbalové školičky, které doplnily hráče se zkušeností z minulého ročníku. Na nich bylo znát, že už si pár zápasů odkopali a jsou zase o rok starší, dynamičtější a fotbalovější. Nakonec byl podzim mnohem úspěšnější, než rok přechozí. Ostatním jsme byli vyrovnaným soupeřem, podařilo se nám několik zápasů vyhrát a na turnajích obsazovat třetí či dokonce druhá místa. Co nás ale těší nejvíce, že fotbal kluky baví, mají chuť se dále rozvíjet a tvoří dobrou partu, což dokresluje vznik oslavného pokřiku po vyhraném zápase, který si děti samy vymyslely a po večerech nastudovaly.

Milan Chmelík

Starší přípravka

Oproti sezónám minulým, kdy jsme měli starší přípravku spojenou s Horním Újezdem, jsme vzhledem k počtu dětí v obou klubech vstoupili do podzimu samostatně pod hlavičkou Sokola Morašice. 14 dětí na soupisce slibovalo bezproblémové obsazení víkendových turnajů (hraje se 5+1) a opravdu tomu tak bylo, minimálně v první polovině, kdy nás nelimitovaly chřipkové epidemie. Dařilo se, vyhraných zápasů určitě nebylo málo. Nejdůležitější ale je, že kluci chtějí hrát, dávat góly a trávit na hřišti co nejvíce času. Hlavním úkolem nás trenérů tedy bylo spravedlivě střídat. Do budoucna chceme dále rozvíjet herní taktiku, připravovat hráče na jednotlivé posty a podporovat týmovou hru. A samozřejmě věříme, že se budeme moci opřít o výborné výkony gólmana, stejně jako celý podzim.

Milan Chmelík

Velmi slušně si vedli naši mladí mimo naše týmy. V dorostu v Horním Újezdu máme Tomáše Hurytu, Vaška Jirečka a Lukáše Němce. Tomáš stihl před přestupem dvěma góly pomoct mužům k úvodní výhře v okresním přeboru, v krajské soutěži dorostenců byl pak s 6 góly nejlepším střelcem týmu, který je po podzimu na solidním pátém místě. Lukáš celý podzim odchytal a dočkal se během něho i premiérových startů za horňácké áčko, paradoxně v přípravě i proti áčku našemu. Ve Vysokém Mýtě nás stále reprezentuje Dan Válek, který přerostl svoji kategorii U13 a v divizi C žáků U14 si připsal 5 gólů za 14 zápasů. Do této kategorie nakoukli i naši nováčci v dresu Vysokého Mýta, a to Marťa Famfulíková a Vojta Huryta, kteří ale většinu času odehráli v kategorii U13. Vojta je dokonce s 26 góly za 12 zápasů nejlepším střelcem svého týmu. Všichni tři se pak dočkali i nominace do krajských výběrů.

A výborně funguje i stále plnější fotbalová školička pro nejmenší pod vedením Jirky Famfulíka, která jela od prázdnin až do Mikuláše každý týden.

Muži

Podzim kluků z áčka

Rekapitulace: Muži vstoupili do sezóny s posilami Rusnákem a Lebedou, navrátilcem Halsbachem, zato už definitivně bez V. Štěpána. A vstoupili úspěšně. Na relativně klidná a nedůležitá vítězství nad Horňákem v přípravě a Čistou v poháru navázal cenný venkovní skalp prázdninami oslabené, ale jinak velmi silné Dlouhé Loučky, potvrzený domácím obratem proti nováčkovi z Vendolí. Následné derby v Cerekvici poznamenala naše neefektivita, ale smolná až nezasloužená prohra 0:1 tým správně nabudila do dalších dvou vítězných zápasů s Opatovem a Horňákem, proložených tréninky s 18(!) lidmi. Tvrdým direktem pak byla domácí posvatební prohra 0:3 s Třebářovem, kterému stačil rychlý gól a 3 silné individuality. Následná výhra v Hradci nás posunula na druhé místo, ale otrava z toho, že musíme k témuž soupeři za 4 dny znovu se bohužel přenesla výkonu v "odvetě", která znamenala vypadnutí z poháru. Doma jsme pak v případě výhry měli šanci k posunu na první místo, ale remíza s Dolňákem byla vzhledem k posílení soupeře i průběhu zápasu tou nejpřijatelnější ztrátou za celý podzim. Skoro už tradičně horší výkony druhé poloviny půlsezóny vyvrcholily domácím debaklem s Jevíčkem. Dvacetiminutové galapředstavení Luboše Rusnáka v útoku proti posledním Němčicím tuto skutečnost trochu zamaskovalo, proti Boršovu se ještě podařilo silou vůle vytěžit všechny body a dál snít o podzimním prvenství, ale zbytečné penaltové ztráty v posledních dvou zápasech nás odsunuly tři body za lídra.

Objektivní hodnocení: Do všech zápasů áčka naskočili Novák a Černohorský, ten dokonce nechyběl ani minutu, jeden zápas vynechal kapitán D. Štancl a matador Ropek. Nejlepším střelcem se stal Halsbach, který v předsezónních plánech figuroval jako nový gólman. Ale jeho zranění, se kterým dochytal zápas v Loučce, nečekané angažování Rusnáka i neplánované setrvání Špinara zamíchalo brankářskými kartami tak, že se doposud gólově neplodný stoper zastavil až na 7 gólech. Za ním po čtyřech přesných zásazích zaznamenali Pirkl a Nádvorník. Ten ovládl produktivitu, protože si připsal společně s Ondráčkem nejvíce přihrávek, konkrétně čtyři, o gól míň připravili Vít a Černohorský. Pořadí "zlých" mužů nijak nevybočuje z letitých tradic, "vyhrál" Ondráček s bilancí 5 žlutých a 1 červené, stejný počet žlutých, i když o hodně jiných, nasbíral i Novák, čtyři žluté řadí "až" na třetí místo Víta. V bráně se nám vystřídali 3 gólmani, každý z nich si připsal čisté konto, ale bohužel nikdo víc než to jedno. Kompletní statistiky k nahlédnutí v záložce muži / statistiky nebo v přiložených fotkách.

Subjektivní hodnocení: Za bodový výsledek, průběžné umístění i předváděnou hru (hlavně v první půlce podzimu) je třeba tým pochválit, za nejpozitivnější momenty se dají označit např. 3 ošklivé, ale cenné body z Loučky, poločasová dominance v Cerekvici, domácí obrat proti Opatovu nebo Rusnákova dvacetiminutovka v Němčicích. O nadšení z konečné bilance se kvůli naší náročnosti na sebe sama bohužel mluvit nedá, protože ze 7 nevyhraných zápasů se 4 daly klidně vyhrát. Někdy jsme se netrefili do sestavy nebo střídání, někdy se hráči netrefili do životosprávy nebo správného nabuzení k zápasu, ale přesto nám přijde, že podzimní výsledky jdou nejvíce na vrub našemu dlouholetému problému, tj. neefektivnímu počínání v útočné fázi. Proměnit polovinu našich šancí, bavíme se jinak. Navíc se k tomu přidalo na morašické poměry nevídané množství trestuhodně inkasovaných branek, s většinou z nich ani takový gólman, jakého máme v zádech, nemohl dělat vůbec nic. Přes slábnoucí účast v závěru sezóny je radost mít v kádru i na trénincích tolik lidí, i když to sebou nese nepříjemné, a občas i kontraproduktivní, problémy se spravedlivým vytížením všech. Věříme, že se budeme hojně potkávat i v zimě a na jaře z toho budeme společně těžit.

Michal Kopecký, Václav Štancl

Muži

Taková blbá tečka za tím naším podzimem

V posledním utkáním podzimu jsme přivítali na domácím hřišti, i když v takřka hostující „atmosféře“, tým z Mladějova. Přezimovat na bedně a stáhnout náskok prvního Třebařova na jeden bod – to byl jasný cíl tohoto utkání. Začátek, ve kterém se oba týmy teprve dostávaly do provozní teploty, nepřinesl nic zajímavého, na to si diváci museli počkat do 12. minuty, kdy si hostující hráč pohrál na vápně se třemi našimi hráči, ale jeho následná střela mířila vedle. My jsme odpověděli leda Vítem, který z dobré pozice v tahu nakonec vytěžil pouze hodně propagační levačku. Na míči jsme byli dost, ale slabý pohyb nás výrazně omezoval v překročení půlící čáry, a přímočařejší hosté nám pořádně zatopili po jednoduchém odkopu a sprintu Vondráčka zakončeného střelou z úhlu a Rusnákovým zákrokem. Z vápna dorážející Němec pak mířil do břevna. Naši první větší šanci měl Tměj, ke kterému ve vápně propadl centr, ale jeho střelu na přední gólman vyrazil. Hosté se pak zastřelili hlavou po standartce na přední tyč a všeobecnou střeleckou liknavost v prvním poločase ještě podtrhl Lněnička, kterému předložil na vápně míč střely se bojící Tměj, ale jeho pokus měl ještě horší parametry než ten dřívější Vítův.

Do druhého poločasu jsme vysunuli Nováka výš z obrany a na pohybu to bylo ihned znát. Tměj po zpětné přihrávce na velké vápno pálil levou vysoko nad, Vít dobrou kombinaci na pravé straně znehodnotil nepřesným centrem. Po dalším pěkném ťukanci na pravé straně se otevřel prostor pro rozběhlého Nováka, jehož přízemní centr si i přes soupeřova obránce našel Halsbach. Jeho střídání tou dobou spřádal on i naše lavička, naštěstí se vše pozdrželo a náš nejlepší střelec vylepšil svou letošní bilanci sedmým gólem. Blízko svému prvnímu gólu byl o chvíli později Vít, ale střelu mířící mezi nohy dokázal gólman vyrazit a následně zalepit, s neúspěchem se potkala také Ropkova hlavička, která mířila nad. Úspěšně mířil až Novák po centru Tměje na vápno, když dokázal z první lahodně a náročně přehodit vyběhnutého gólmana a v minitabulce aktivních a poloaktivních hráčů dorovnal  mužský střelecký účet F. Bureše. Chvíli to vypadalo, že hosté budou hrát v deseti lidech, když se jim po vyplýtvání střídání „zranil“ Vondráček, ale po ošetření a krátkém oddechnutí byl jak rybička. Třígólový náskok nám mohl dopřát Sokol, ale to by musel rychleji zareagovat na propadlý centr, a o chvíli později Novák, který neproměnil samostatný nájezd. Hosté na průběh zápasu zareagovali vysunutím Kudyna na hrot a hraním dlouhých nakopávaných balónů. A tento hráč se bohužel po vybojovaném rohu dokázal lacině prosadit, když se po neodvrácení míče na přední tyči nejrychleji zorientoval ve skrumáži ve vápně a zakončil mimo dosah Rusnáka. Hosté neměli problém přerušovat naše výpady do rozhozené obrany taktickými fauly, především na výborně hrajícího Nádvorníka, který byl po zápase označkovaný od břicha po kotníky. Bohužel jsme z nich vytěžili pouze dlouhé nastavení, neboť rozhodčí místo taxativních karet hostům neustále domlouval, a také rozptýlení od fotbalu, neboť se nám pocit dílčí křivdy a i strachu o výsledek dostal pod kůži více než by bylo zdrávo. Brzy po snížení hosté trochu zbrzdili nadějný brejk, ale o to nebezpečněji vypadala následná střela zpoza vápna. Další brejk se rýsoval po našem rohu, když Ropek hlavičkoval do rukou gólmana a ten rychle rozehrál, ale včasnou stopku vystavil u našeho vápna Černohorský. Blízko vyrovnání byl Mladějov po téměř totožném rohu jako při prvním gólu, ale do zakončení se na poslední chvíli vložil Ropek. Vyprosit si penaltu zkusil po natřikrát špatně odhlavičkovaném míči a lehkém souboji s Novákem Šmehlík, ale na jeho teatrální pád rozhodčí nenaletěl, stejně tak ale neudělil žlutou za úmyslné sevření míče v náruči. Hra se rozhodčímu začala vymykat z rukou, když po sporném autu a následném faulu na Nádvorníka se na něj seběhlo několik hráčů hostů, kteří ho počastovali několika vaginálními opisy. Rozhodčí to vyřešil pouze žlutou pro kapitána za kecy s dovětkem: „Budu dělat, že tu p*** jsem neslyšel.“ Korunku zápasu pak přinesla v dlouhém nastavení nařízená penalta po „souboji“ Černohorského s Opletalem u brankové čáry, kterou s přehledem proměnil Staněk. Po rozehrání jsme z následného závaru v mladějovském vápně už nic nevytěžili, a tak třemi strašně lacinými góly v posledních dvou zápasech utekl pomyslný titul půlmistra mezi prsty. Takovýhle finiš před zimním spánkem, to je jak slaneček před spaním - po probuzení zůstane divná pachuť.

Příjemnější finále své kariéry si určitě představoval i náš věčný kritik a věrný fotograf Jan Hendrych, který po letech focení odchází tímto zápasem do fotografického fotbalového důchodu. Děkujeme mu za léta focení a snad se mu od jara bude naše hra více líbit, když na ni nebude koukat skrz objektiv. Připomínáme, že naši galerii nejen s jeho archivy najdete zde, nebo pod záložkou „foto“ na našich stránkách.

 • Galerie: fotky ze zápasu
 • Sestava: L. Rusnák – M. Ropek, M. Černohorský, V. Novák (J. Kubeš) – D. Ondráček, D. Štancl, T. Nádvorník, V. Tměj – J. Vít (J. Špinar), F. Halsbach (J. Kopecký), P. Lněnička (M. Sokol)
 • Góly: F. Halsbach (V. Novák), V. Novák (V. Tměj)
 • ŽK: J. Vít, V. Novák
Starší žáci

Vítězná tečka za podzimem

V nedělním utkání jsme hostili na našem domácím Morašickém hřišti soupeře z Kunčiny. Před zápasem se nám otvíráli dvířka podobně jako naším chlapům -  hrát o první místo v tabulce.  Počasí nám přálo, i když  krapet foukalo. Do zápasu jsme vstoupili dobře.  Vytvořili jsme hned na začátku pár šancí, které jsme ale neproměnili.  Soupeř potom začal vystrkovat růžky.  Na štěstí v produktivitě na tom byl stejně jako my. Nám se ve dvacáté třetí minutě podařilo vstřelit první gól po pěkné akci, kdy skóroval Josef Rosypal. Ve třicáté druhé minutě přišla uklidňující druhá branka z kopačky Štěpána Němce. Zápas jsme měli relativně pod kontrolou.  V druhém poločase se nám podařilo skórovat potřetí, kdy jsme se po brance Josefa Peška ujali vedení 3:0. Soupeři se podařilo snížit až v šedesáté šesté minutě na konečný stav 3:1. Do jarní části tak půjdeme z prvního místa.  Doufejme, že se na druhou polovinu sezóny připravíme tak, abychom byli schopni obhájit výsledky z podzimu. Chtěl bych poděkovat všem za podzimní přístup a vzhůru na jaro.

 • Sestava: Kovář Petr, Kopecký Jan, Kovářová Barbora, Štěpán Vojtěch, Šprojcar Pavel, Němec Štěpán, Novotný Patrik, Bulva Matyáš, Mach Lukáš, Kvapil Jan, Vomáčka Matyáš, Rosypal Josef, Branda Daniel, Peška Josef, Dvořák Jakub
 • Góly: Rosypal Josef, Němec Štěpán, Peška Josef

Archiv novinek a zápasových článků ze sezón:


Podporují nás
Pardubický kraj Obec Morašice Stavitelství Jokeš HRG tiskárna Nopek Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - dotační program č. VIII.